Про це він сказав в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD, передає Рубрика.
Під час інтерв'ю журналіст відзначила, що лише в Німеччину з України виїхали близько 200 тисяч чоловіків призовного віку. Вона запитала у президента, чи не слід Берліну скоротити соціальну допомогу біженцям, аби зекономленими коштами підтримати Київ.
Зеленський відзначив, що бувають випадки, коли біженці отримують допомогу не лише від країни, де вони наразі перебувають, але й безпосередньо від України.
"Буває так, що людина отримує підтримку і від вас, і від нас (з бюджету України — ред.). Так буває. Я зараз не про українців у Німеччині, я узагальнюю. Для нас було б набагато краще, якби Німеччина підтримувала українців, даючи гроші в бюджет України. А потім Україна вже перерозподіляла б ці гроші залежно від того, де перебуває ця людина", — сказав президент.
Зеленський зазначив, що коли українці тікали від війни за кордон, то вивозили із собою гроші, які залишилися у Європі.
Потім Європа почала підтримувати Україну, але всі гроші, які йшли на підтримку українців, також залишалися за кордоном.
Зеленський наголосив, що громадяни України мають сплачувати податки в Україні, адже потім ці гроші йдуть на забезпечення військових.
Президент зазначив, що люди мобілізаційного віку, які виїхали за кордон незаконно, мають бути в Україні. Але він не закликає європейські уряди передавати їх Україні.
"Я точно не кричу Олафу Шольцу: "Поверни їх". Тому що ми живемо у демократичному світі. Якщо є людина, яка поза законом перебуває в іншій державі, то не треба говорити: поверни їх або швидко приїдь [назад]. Треба, щоб працював закон, відповідні органи повинні виконувати свою роботу", — сказав Зеленський.
Він додав, що влада хоче повернення українців не лише для мобілізації.
"Питання не в тому, що вони всі повинні бути на фронті — у нас велика армія. Питання у справедливості — ці люди повинні сплачувати податки… У нас 880 тисяч — мільйонна армія. При цьому зараз 30 мільйонів людей працюють… Вони всі захищають Європу та світ на своїх робочих місцях", — сказав Зеленський.
За словами президента, рішення, чи підтримувати українці, є особистим рішенням німців та Німеччини.
Водночас Зеленський закликав не узагальнювати питання щодо біженців, зокрема чоловіків, оскільки є й ті, хто покинув країну й мав на це законодавчі можливості.
Нагадаємо, Володимир Зеленський раніше зазначив, що громадяни України, які працюють та сплачують податки у бюджет країни, також боронять державу. А до тих українців, хто незаконно виїхав за кордон, є питання.
Довідка
Нагадаємо, у грудня німецькі видання WELT та Bild опублікували інтерв'ю з міністром оборони України Рустемом Умєровим. ЗМІ, цитуючи міністра, написали, що Міноборони нібито планує призвати на військову службу з-за кордону українців. Йшлося про чоловіків віком 25-60 років.
Також зазначалося, що йдеться про запрошення, а всіх, хто не виконає цю вимогу, нібито чекають санкції, які "поки що обговорюються".
Згодом в Міноборони уточнили заяву Умєрова, яку поширили німецькі видання. Там зазначили, що на порядку денному немає обговорення призову чоловіків з-за кордону.
Сам міністр також пояснив свої слова про мобілізацію українців за кордоном. Умєров сказав, що мова йшла про запит на справедливість.
22 лютого, увечері російські загарбники атакували балістикою Кривий Ріг, внаслідок чого одна людина загинула, ще п'ятеро отримали поранення… Читати більше
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.