Про це міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила під час онлайн-виступу на заході "Система доступного орендного житла в Україні", пише Рубрика.
У чому проблема?
Міністерка розповіла, що через російське вторгнення в Україні зруйновано щонайменше 160 тисяч будівель і споруд, приблизно 20 тисяч із них — багатоповерхові.
"Та, на жаль, щодня додаються нові руйнування. Росіяни цілеспрямовано продовжують завдавати ударів житловій інфраструктурі", наголосила урядовиця.
Окрім того, тисячам українців довелося залишити свої будинки через окупацію.
Як зазначила Свириденко, станом на січень в Україні нараховується приблизно 5 мільйонів внутрішніх переселенців. Близько 2 мільйонів сімей безповоротно втратили домівку.
"Тому питання житла – одне з найбільш нагальних для нас", підкреслила Свириденко.
Яке рішення?
Варто нагадати, що на сьогодні уряд реалізує вже дві програми, щоб певною мірою задовольнити потребу в житлі:
На сьогодні у Кабінеті Міністрів розробляють ще дві пільгові програми для забезпечення українців доступним житлом: "Оренда з правом викупу" та "Соціальна оренда".
"Крім програми "Доступна іпотека", яку вже презентує єОселя, ми розглядаємо можливість впровадження ще кількох інструментів, які наразі на стадії розробки", підкреслила урядовиця.
Як це працює?
Як пояснила міністерка, ці два підходи — оренда з правом викупу (rent-to-own) та соціальна оренда — досить поширені на Заході.
"Ми прагнемо розвивати різні інструменти забезпечення українців доступним житлом. Саме тому разом з доступною іпотекою зараз ми розробляємо додаткові програми доступної оренди – з правом викупу та соціальної оренди", зауважила вона.
Свириденко зазначила, що для реалізації програми вже є єдиний державний оператор — "Укрфінжитло", якому держава профінансувала статутний капітал на 50 млрд грн. Цього року держава планує додатково влити в капітал "Укрфінжитла" ще 20 млрд грн.
"У планах Уряду на 2024 рік видати 12 тисяч житлових кредитів, у 2025 році – 23 тисячі на загальну суму 56,6 млрд грн", уточнили в міністерстві.
Перевага надаватиметься новозбудованим квартирам, будинкам і таунхаусам або тим, які тільки будуються.
Очільниця міністерства зауважила, що таким чином держава:
"Найголовніше для нас — забезпечити людей постійним житлом. Також ці процеси сприятимуть формуванню сталої економіки, яка розвивається в унісон з іншими економіками країн Європейського Союзу", — наголосила Свириденко.
За словами Свириденко, стратегічна мета уряду — зробити так, щоб іпотечні позики становили 10% ВВП.
"Напередодні повномасштабного російського вторгнення іпотечні позики в Україні становили менше ніж 1% ВВП. Тоді як у країнах Єврозони цей показник у середньому дорівнює 40%. Наша стратегічна мета за 10 років вийти на рівень 10% ВВП", — сказала вона.
Очільниця міністерства також впевнена, що після завершення війни Україна перетвориться на "найбільший будівельний майданчик Європи".
Нагадаємо, що у листопаді 2022 року державний Приватбанк видав перший пільговий кредит, скориставшись державною програмою доступної іпотеки "єОселя".
Окрім того, фахівці аналітичного центру "Інститут аналітики та адвокації" представили результати свого аналітичного огляду.
Європейський Союз готує вже шістнадцятий пакет санкцій проти російської федерації. Його планують ухвалити до третьої… Читати більше
Через критичний дефіцит енергоносіїв в Ірані уряд змушений запроваджувати крайні заходи. Урядові установи працюють за… Читати більше
22 грудня винищувач F/A-18 Super Hornet ВМС США зазнав аварії над Червоним морем після помилкового… Читати більше
Атаки російських хакерів на українські реєстри не становлять серйозної загрози для збереження даних. Усі вкрадені… Читати більше
У ніч проти 22 грудня російські війська атакували Україну 103 ударними безпілотниками типу Shahed та інших… Читати більше
У Забайкальському краї російської області зіткнулися вантажні поїзди, внаслідок чого з рейок зійшли десятки вагонів… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.