Про це повідомляється на сайті Офісу Президента, інформує Рубрика.
"Президент України Володимир Зеленський оприлюднив декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2021 та 2022 роки", – йдеться у повідомленні.
Згідно з декларацією за 2021 рік, доходи Зеленського та членів його родини становили 10 млн 824 тис. 507 грн, зокрема дохід від продажу ОВДП – 5 млн 359 тис. 600 грн.
Доходи родини Президента у 2021 році переважно складалися із:
Загалом ця сума становила 5 млн 464 тис. 907 грн.
Зазначається, що дохід сім'ї глави держави у 2021 році порівняно з 2020-м скоротився на 11 млн 922 тис. 320 грн.
Залишок грошових коштів родини глави держави на кінець 2021 року також зменшився.
Зеленський і надалі залишається власником низки торговельних марок.
Зокрема, у 2021 році завершився процес реєстрації 22 торговельних марок, який розпочався задовго до його обрання на посаду Президента.
Згідно з декларацією 2022 року, доходи Глави держави та членів його сім'ї становили 3 млн 692 тис. 683 грн.
Доходи родини Президента за 2022 рік зменшилися у зв'язку з тимчасовим припиненням договорів оренди на території України через початок повномасштабної агресії росії.
Зазначається, що залишок грошових коштів родини Глави держави на кінець 2022 року скоротився майже на 1 млн 800 тис. грн.
Інших змін у 2021 та 2022 роках щодо активів, нерухомого майна, транспортних засобів не відбулося, йдеться у повідомленні.
Що відомо про е-декларування
Нагадаємо, що Верховна Рада Україна ухвалила головний законопроект про повернення декларування в цілому.
У жовтні минулого року Зеленський підписав закон про відновлення е-декларування під час воєнного стану, повторно ухвалений Верховною Радою із його пропозиціями.
Відновлення декларування передбачає подачу декларацій за поточний рік, а також за 2021, 2022 роки. Також буде відновлено спецперевірки.
Окрім цього військові, які беруть участь в бойових діях, подаватимуть декларації через 90 днів для подання е-декларації після закінчення бойових дії або демобілізації
Однак нардепи провалили голосування за важливою поправкою 371 – про відкриття декларацій. Вона не набрала голосів, її підтримали всього 199 депутатів.
У законопроекті вказано, що е-декларації ще рік мають бути публічними. Однак за бажанням кожен чиновник може звернутися до НАЗК, аби його декларацію зробили публічною.
Також повідомлялось, що у Національному агентстві з питань запобігання корупції прийняли рішення змінити підхід до відбору та перевірок декларацій державних службовців. У цьому зокрема допоможе штучний інтелект.
В Україні реалізують проєкт "Збережи свою ідентичність", спрямований на допомогу молоді у вивченні власного родоводу.… Читати більше
Ця книга — зброя проти російської дезінформації. Автори “Майстерні брехні” – Віктор Березенко та Дмитро… Читати більше
Київський зоологічний парк загальнодержавного значення отримав гранульований сухий корм від зоопарків Берліна, Відня та Інсбрука.… Читати більше
Вже цієї суботи, 21 грудня, відбудеться один із найочікуваніших боїв у світі боксу — друга… Читати більше
У селі Володимирівка Миколаївської області жінці вдалося врятувати з пожежі шістьох дітей. Про це розповіли у ДСНС,… Читати більше
19 грудня президент України Володимир Зеленський зустрівся з главою Європейської ради Антоніу Коштою. Під час… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.