Кулеба та його колега з Литви обговорили спільне виробництво дронів
Очільники МЗС України та Литви обговорили кроки для нарощування виробництва БпЛА, оскільки обидві країни вирішили започаткувати спільне виробництво дронів.
Про це пише Рубрика, посилаючись на заяву міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу на спільній пресконференції з главою МЗС Литви Ландсбергісом Габріелюсом.
"Сьогодні ми з Габріелюсом зосередилися на виконанні тих домовленостей, яких досягнув президент (під час візиту до Литви, – ред.), і велику частину розмови присвятили визначенню спільних кроків для нарощування виробництва дронів для потреб ЗСУ.
У Литви є технології, у нас є можливості масштабувати виробництво. Це була ключова тема", – заявив Кулеба.
Своєю чергою литовський міністр зазначив, що проєкти, які допоможуть захисту України та посилять обороноздатність Литви, отримають увагу від уряду.
"Ми можемо розпочати з виробництва комплектуючих і того, що необхідно на полі бою. Зокрема, того, що буде необхідно для виробництва дронів. Ми говоримо спочатку про обмежену кількість. Я думаю, що це може відбутися дуже швидко", – сказав Габріелюс.
Також, за словами Кулеби, сторони обговорили шлях України до ЄС та НАТО, питання заморожених активів Росії, санкцій та створення військового фонду ЄС для України.
Що відомо про візит глави МЗС Литви до України
Нагадаємо, 25 січня міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс прибув з робочим візитом до Києва. Він провів низку зустрічей, зокрема, з українським колегою Дмитром Кулебою та секретарем РНБО Олексієм Даніловим.
Також литовський міністр відвідав Харків та область, зустрівся з місцевою владою та побував на місцях російських обстрілів.
Під час візиту Ландсбергіс заявив про готовність України частково перенести виробництво дронів на територію їх країни. Даний крок розглядається, як взаємовигідна співпраця та підготовка західних сусідів до можливих військових загроз.
Нагадаємо, у січні під час візиту президента Володимира Зеленського, Литва схвалила пакет довгострокової військової допомоги Україні на 200 млн євро. Уже в січні вона відправить боєприпаси, генератори, системи детонації, а в лютому – бронетранспортери M577.
Зокрема Україна та Литва домовилися про спільне виробництво дронів і засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ). Акціонерне товариство "Українська оборонна промисловість" розпочинає стратегічне партнерство із чотирма литовськими компаніями.
Варто зазначити, від початку повномасштабного вторгнення фінансова допомога Литви нашій державі склала понад 1 млрд євро.