Зірваний обмін полоненими мав бути одним із найбільших за час війни, - Юсов
Обмін полоненими з російською федерацією, який був запланований на 24 січня, мав бути один із найбільших за історію повномасштабної війни.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на представника Головного управління розвідки Міноборони України Андрія Юсова в ефірі телемарафону.
"Ми не будемо надавати точної цифри (військовополонених, яких мали обміняти – ред.). І до обміну, поки він не відбудеться, такі речі не практикуються. Але це мав би бути один із найбільших обмінів за історію повномасштабної війни. І взагалі, можна сказати, що він мав бути ювілейний – 50-й, але, на жаль не відбувся", – сказав Юсов.
Щодо списків українських військовополонених, які опублікували російські пропагандисти, він зазначив, що інформація вивчається. Також відбувається комунікація з родинами полонених.
"Тобто списки, які з'являються через джерела російської пропаганди, вони з'являються для того, щоб протестувати та викликати реакцію. Коментувати їх (списки – ред.) ми не будемо", – додав представник ГУР.
Юсов зазначив, що якщо росія офіційно захоче оприлюднити списки, то має це зробити через структури, які дотичні до прямої роботи з військовополоненими – Міністерство оборони, спецслужби, гуманітарний штаб тощо.
"Звичайно, що тоді будуть офіційні коментарі. Наразі це навмисна інформаційно-психологічна робота ворога", – наголосив представник української розвідки.
У ГУР розповіли, що у літаку Іл-76 мали бути російські військово-політичні VIP-персони
Що відбулося з російським вантажним літаком Іл-76
Раніше Рубрика писала, що у Бєлгородській області російської федерації упав після зльоту ворожий військовий літак Іл-76.
За заявами міноборони рф, на борту якого можливо знаходилися українські військовополонені.
Згодом стало відомо, що усю необхідну інформацію щодо російського літака Іл-76, який впав у росії, збирає та аналізує український координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та інші профільні структури: у рф стверджують, що на борту були українські полонені.
Своєю чергою український омбудсмен Дмитро Лубінець закликав не робити передчасних висновків щодо загибелі українських полонених.
Варто додати, що у ГУР підтвердили, що саме 24 січня готувався обмін полоненими з росією: його призупинили.
Генштаб ЗСУ зробив першу заяву на тлі падіння Іл-76 у росії.
У ГУР зазначили, що запланований між Україною та росією обмін військовополоненими не відбувся. Хоча українська сторона свою частину домовленостей виконала.
В ISW зазначили, що російські пропагандисти використовують катастрофу Іл-76 для того, щоб посіяти внутрішнє невдоволення в Україні й підірвати бажання Заходу продовжувати надавати військову підтримку Україні.
Також повідомлялося, що СБУ відкрила справу через падіння Іл-76 у Бєлгородській області. Розслідування здійснюється за ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).