Усі держави-члени ЄС попередньо погодилися підтримати чотирирічну програму з надання Україні 50 млрд євро, – Шмигаль
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль оголосив, що попередньо всі 27 членів Євросоюзу погодилися підтримати багаторічний пакет допомоги Україні на 50 млрд євро.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Урядовий портал.
«1 лютого ми очікуємо, що ЄС затвердить нову чотирирічну програму підтримки України на 50 млрд євро Ukraine Facility. Попередньо можемо сказати, що всі 27 членів ЄС погодилися підтримати цю програму», — відзначив Глава Уряду.
Як підкреслив Прем'єр-міністр, цього року Україна очікує, що ЄС зможе надати фінансову допомогу приблизно на рівні 2023 року. Для покриття дефіциту українського бюджету, за його словами, важливо залучити від Євросоюзу близько 18 млрд євро.
Крім того, Денис Шмигаль зауважив, що Адміністрація Президента США Джо Байдена має намір надати Україні цьогоріч 11,8 млрд доларів бюджетної підтримки.
«Очікуємо на позитивне рішення американського Конгресу з цього питання вже найближчим часом», — сказав Прем'єр-міністр.
Ще одне важливе рішення із Вашингтону — це схвалення Комітетом із закордонних справ Сенату США законопроекту, який дасть можливість конфіскувати російські активи та передати їх на посилення стійкості та відбудову України.
Денис Шмигаль наголосив, що сторони роблять усе можливе, аби відповідний механізм запрацював вже цього року і в США, і в інших країнах.
Що відомо про 50 мільярдів євро для України
Єврокомісія запропонувала збільшити спільний бюджет ЄС на 66 мільярдів євро для покриття витрат на наступні 4 роки, частина з яких повинна піти на фінансову підтримку України у 50 мільярдів євро.
17 жовтня минулого року Європарламент підтримав ініціативу, яка передбачає створення Українського фонду — нового фінансового інструменту для України обсягом до 50 млрд євро на період від 2024 по 2027 рік.
На саміті ЄС угорський прем'єр Орбан зіпсував момент святкування Києва – і порадував Кремль – наклавши вето на чотирирічний пакет фінансової допомоги у розмірі 50 млрд євро.
Угорщина раніше заявляла, що може зняти своє вето на пакет допомоги на 50 млрд євро за умови, що фінансування буде переглядатися щороку. І, за даними ЗМІ, Європейська комісія готова прийняти деякі вимоги Будапешта.
Варто додати, що питання допомоги Україні розглядатиметься на окремому саміті ЄС на початку лютого.
Щоб схвалити угоду про надання пакета допомоги Україні на 50 млрд євро у 2024-2027 роках, країни-члени Європейського Союзу розглядають можливість позбавити Угорщину права голосу.