Про це йдеться у статті Forbes, інформує Рубрика.
Зазначається, що головна відмінність нового підходу до бронювання від раніше запропонованої Офісом президента полягає у відмові від привʼязки до розміру заробітної плати та відрахувань ПДФО чи ЄСВ.
Депутати пропонують встановити щомісячний фіксований платіж, після сплати якого підприємство зможе забронювати працівника незалежно від посади. Головна умова – компанія має працювати в "білу" та сплачувати податки до бюджету.
"Встановлення будь-яких критеріїв (відносно заробітної плати – ред.) буде сприймається суспільством, як поділ на класи. На підприємстві можуть самостійно обирати, кого зі співробітників хочуть забронювати", – пояснив зміну концепції голова економічного комітету та співавтор законопроєкту Дмитро Наталуха.
Як пояснив депутат, ідея законопроєкту – дати можливість бронювати важливий персонал всім підприємствам, а не лише тим, які Кабмін визначив критично важливими.
До прикладу, СТО, які у тому числі ремонтують машини для військових, теж повинні мати можливість забронювати співробітників.
Так, у Раді пропонують ввести додаткову сплату до військового збору за кожного заброньованого працівника. Варіант, який розглядається зараз – до 1,5% військового збору додається фіксована ставка у розмірі 20 000 грн.
Наталуха пояснив, що привʼязка до військово збору забезпечить швидке адміністрування податку і закріпить надходження коштів виключно на потреби військових.
Крім цього, працівники мають бути офіційно оформлені, а у компанії не повинно бути заборгованості по сплаті податків. Таким чином можна буде бронювати до 50% від військовозобовʼязаних працівників.
Запропонований механізм бронювання допоможе уникнути підвищення податків, адже зазначені кошти бізнес добровільно спрямовуватиме на потреби військових. також автори ініціативи вважають, що новий механізм виведе з тіні частину компаній, які будуть офіційно сплачувати податки та спонукати бізнес відмовитися від використання схеми з ФОП для оптимізації оподаткування.
У чорновику документа вказується, що мінімум 3,4 млн чоловіків мають невстановлений статус для економіки України:
Фіксована ставка за бронювання, за різними сценаріями, може принести від 18 млрд грн до 155 млрд грн на рік.
Нагадуємо, 27 січня 2023 року Кабінет міністрів України затвердив порядок бронювання військовозобов'язаних під час дії воєнного стану.
А 16 січня Уряд вніс зміни до порядку бронювання військовозобов'язаних працівників підприємств оборонно-промислового комплексу.
Також у липні минулого року Кабінет Міністрів вкотре змінив порядок бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час, розширивши перелік сфер, працівники яких можуть бути заброньовані.
До 10 січня 2025 року проходить онлайн-марафон “(Не)відомі жінки у Вікіпедії”. Його мета — підкреслити… Читати більше
На благодійному ярмарку у Варшаві, організованому в межах акції "Свята на лінії вогню", вдалося зібрати… Читати більше
18 грудня Сенат Чехії під час засідання визнав масову депортацію кримських татар актом геноциду. Про… Читати більше
Україна отримала ще 4,1 млрд євро фінансової допомоги від Європейського Союзу за програмою Ukraine Facility.… Читати більше
18 грудня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №12066, який вносить зміни до низки законів, спрямованих… Читати більше
Команда Balbek Bureau розширила можливості свого онлайн-конструктора відбудови сіл RE:Ukraine Villages, включивши до нього Волинську… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.