Про це інформує Рубрика.
Як зауважив Денис Шмигаль, кошти на фінансування послуги надає держава, а місцева влада забезпечує приміщення та організовує роботу центрів. Він наголосив, що в перспективі такий простір має створити кожна громада.
Програму Життєстійкості як стратегічне рішення для згуртованості громад у кризові часи презентували на експертній зустрічі "Філософія Життєстійкості", у якій взяли участь представники міністерств, НГО, міжнародних організацій, громадянського суспільства та експертів із соціальних трансформацій, задіяних у сфері захисту ментального здоров'я українців. Подивитися трансляцію події можна за посиланням.
Просту інструкцію, як перетворити старі приміщення – у комфортні та безбар'єрні простори, не витрачаючи на це багато коштів та зусиль, презентувала Вікторія Тітова, директорка Big City Lab.
Українська команда розробила Посібник – путівник із створення Центрів Життєстійкості для тих громад, хто взявся реалізувати Всеукраїнську програму ментального здоров'я "Ти як?", ініційовану першою леді України Оленою Зеленською. Він створений урбан-бюро Big City Lab за ініціативи Міністерства соціальної політики та за підтримки українського агрохолдингу Астарта.
Посібник безкоштовний та містить рекомендації з облаштування просторових рішень (укриття, зона паркування авто та велосипедів, відпочинку, фойє, дитяча ігрова кімната, доступна вбиральня, кімната догляду за дитиною, для групових занять, індивідуального консультування) з урахуванням психологічного комфорту відвідувачів та найдрібніших деталей, що допоможуть зробити простір безбар'єрним.
"Окрім безпосередньої послуги життєстійкості, у таких Центрах будуть послуги громадських організацій, ветеранські послуги, правові, оскільки вони дуже часто йдуть в комплексі до всіх соціальних потреб людини. І, звісно, будуть послуги служби зайнятості. Бо наше завдання – повернути кожну людину до економічної самостійності. Це є пріоритет. Кожен має відчувати власну гідність, мати самостійний дохід та бути реалізованим, мати можливість заробляти і розуміти, що є частиною суспільства через власний заробіток і власну працю", – зазначила Оксана Жолнович, Міністерка соціальної політики України.
Як пояснила Вікторія Тітова:
"Ми чудово розуміємо, що подібні простори будуть створюватися й у великих містах, і в маленьких селах. Тож ми дивилися, яким чином ми можемо створити єдиний посібник, який би пояснював, яким чином можна будь-де відкрити простір, який був би безбар'єрним, гарним і недорогими в реалізації".
А засновник та гендиректор агрохолдингу Астарта Віктор Іванчик додав:
"Ідея Життєстійкості повинна стати українською національною ідеєю, нашим прагненням досягти Перемоги і максимально швидко відновитися після. Астарта стала стратегічним партнером Міністерства соціальної політки у реалізації програми Життєстійкості і це для нас дуже природньо. Ми віримо в кінцевий успіх цієї ініціативи і будемо допомагати методологічно, експертно і фінансово. Але найголовніше – знайти і розвивати лідерів на місцях, щоб ця програма набула реальної життєдайної сили, сталості і самозарадності з боку самої громади. Закликаю долучатися до програми і нових партнерів: бізнеси, громадські організації, волонтери, фонди, щоб створити такі простори у кожній українській громаді".
Довідка
Центри Життєстійкості – місце для комплексної психосоціальної підтримки для всіх, хто її потребує. В перших пілотних центрах вже отримують допомогу військовослужбовці, їхні дружини та діти; ті, хто втратив дім і вимушено переїхав у нове місто. Завантажити посібник може кожен охочий безкоштовно за посиланням.
Як повідомлялось, опираючись на ізраїльський досвід, Міністерство соціальної політики планує відкрити в Україні 20 Центрів життєстійкості. Тут зможуть отримати соціально-психологічну допомогу 3,6 млн українців.
Нагадаємо, в Україні стартувала інформаційна кампанія "Ти як?" про важливість піклування про власне психічне здоров'я. Її реалізують у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я, яку ініціювала перша леді України Олена Зеленська.
Також Рубрика розповідала, як зберегти фізичне та ментальне здоров'я дитини під час війни: досвід провідних психологів.
Міністерство економіки України та Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) підписали меморандум про взаєморозуміння… Читати більше
У неділю чинності набула угода між Ізраїлем і ХАМАС про припинення вогню в Газі та… Читати більше
Британська розвідка проаналізувала просування російської окупаційної армії у Донецькій області, зокрема звертається увага на тиск… Читати більше
До 115-ї річниці від дня народження художника Федора Манайла в Ужгороді встановили мініскульптуру, присвячену митцю.… Читати більше
Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський заявив, що Курська операція - безпрецедентна, тому що країні-агресору… Читати більше
15-17 січня у Львівській, Волинській та Івано-Франківській областях відкрили адаптивні клуби. Ці осередки виграли грантовий… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.