Місце падіння Іл-76 у Бєлгородській області. Фото: Російські телеграм-канали
Про це представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов сказав в етері "Радіо Свобода", передає Рубрика.
За його словами, прізвища цих російських VIP-персон, які мали бути на борту, вже відомі. Їх нададуть в межах міжнародного розслідування.
Юсов зазначає, що інформацію про перебування цих людей на борту Іл-76 українська розвідка отримала вже після падіння літака.
Він також розповів, що під час попередніх обмінів військовополоненими росія використовувала авіатранспорт для їх доставлення.
Однак раніше російська сторона робила запит на режим тиші, чого не зробили цього разу.
Оскільки борт Іл-76 використовували, щоб доставляти боєприпаси для обстрілів України, то це, за словами представника ГУР, може свідчити, що росія могла використовувати українських військовополонених як живий щит для транспортування БК і озброєння.
Водночас Юсов каже, що на борту могли бути як лише ракети, так і ракети та люди.
Утім, до місцевого моргу у Бєлгороді, за даними агентурних мереж, напередодні доставили лише п'ять тіл, що відповідає кількості особового складу екіпажу літака.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна наполягатиме на міжнародному розслідуванні падіння російського Іл-76, а СБУ через падіння Іл-76 у рф відкрила кримінальне провадження.
Що відбулося з російським вантажним літаком Іл-76
Раніше Рубрика писала, що у Бєлгородській області російської федерації упав після зльоту ворожий військовий літак Іл-76.
За заявами міноборони рф, на борту якого можливо знаходилися українські військовополонені.
Згодом стало відомо, що усю необхідну інформацію щодо російського літака Іл-76, який впав у росії, збирає та аналізує український координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та інші профільні структури: у рф стверджують, що на борту були українські полонені.
Своєю чергою український омбудсмен Дмитро Лубінець закликав не робити передчасних висновків щодо загибелі українських полонених.
Варто додати, що у ГУР підтвердили, що саме 24 січня готувався обмін полоненими з росією: його призупинили.
В Офісі Президента заявили, що прокоментують інформацію щодо Іл-76 пізніше.
Генштаб ЗСУ зробив першу заяву на тлі падіння Іл-76 у росії.
У ГУР зазначили, що запланований між Україною та росією обмін військовополоненими не відбувся. Хоча українська сторона свою частину домовленостей виконала.
В ISW зазначили, що російські пропагандисти використовують катастрофу Іл-76 для того, щоб посіяти внутрішнє невдоволення в Україні й підірвати бажання Заходу продовжувати надавати військову підтримку Україні.
Айтівці українського стартапу SUITSME з екосистеми бізнесів Genesis розробили застосунок FABU, де поєднали техніки турботи… Читати більше
У Львові на вулиці Миколайчука відкрили перший з восьми соціальних будинків для пацієнтів, які постраждали… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський та його дружина Олена прибули з офіційним візитом до Об’єднаних Арабських… Читати більше
Керівник МЗС України Андрій Сибіга заявив, що головним відкриттям Мюнхенської конференції з безпеки цього року… Читати більше
У Херсоні запрацювала оновлена бібліотека-філія №17 "EVENT-бібліотека". Тут після ремонту створили сучасний простір для навчання,… Читати більше
За лідерство у підтримці України після початку повномасштабного російського вторгнення Висока представниця ЄС Кая Каллас… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.