Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство оборони України.
У чому проблема?
Безпілотники були на першому місці в списку військової техніки, яку шукало раніше та й тепер українське військове керівництво.
Окрім того, Україна також будує флот військово-морських безпілотників, які вона розгортає для наведення на російські судна в Чорному морі.
Однак до масових виробництв Україна поки що не дотягує, а тільки великими темпами розвивається. У росії ж виготовлення БпЛа проходить більш активно, при чому Іран дуже в цьому допомагає, поставляючи "Шахеди".
До того ж радіоелектронна боротьба (РЕБ) також стала одним з найважливіших напрямів війни в Україні. І Київ, і Москва змушені постійно вдосконалювати свої технології, щоб перевершити супротивника.
Яке рішення?
Швеція та Велика Британія вирішили долучитися до нещодавно створеної коаліції дронів, яку організували Україна та Латвія.
За словами заступниці міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерини Чорногоренко, воювати мають технології, а не люди.
Вона зазначила, що коаліція дронів стане ще одним кроком до реалізації цієї ідеї. Це збереже багато життів.
"Посилення та розвиток виробництва безпілотних систем дасть змогу трансформувати армію та зробити новітні технології сьогоднішньою реальністю", – сказала вона.
Як це працює?
"Успіх наших військових залежить від асиметричної відповіді, яку ми даємо ворогу. Українське виробництво вже зараз показує результати, а це – понад 70 зразків безпілотних апаратів, які легалізовані й експлуатуються на передовій.
І зараз ми потребуємо допомоги для масштабування", – аргументувала заступниця Міністра оборони.
Як відомо, ініціатором створення коаліції дронів стала Латвія – під час зустрічі її Міністра оборони Андріса Спрудса з Міністром оборони України Рустемом Умєровим у грудні 2023 року.
Глава оборонного відомства Латвії Андріс Спрудс заявив, що балтійська країна бере участь у створенні коаліції з майже 20 країн для озброєння українських військових "тисячами" нових безпілотних літальних апаратів.
А нещодавно міністр оборони Швеції Поль Джонсон оголосив під час засідання Контактної групи з питань оборони України 23 січня приєднатися до цієї коаліції.
Також про намір долучитися до коаліції – і стати її співлідером разом із Латвією – оголосила Велика Британія.
Нагадаємо, що 200 млн фунтів з пакета британської оборонної допомоги Україні направлять на розвідувальні, далекобійні та морські безпілотні апарати.
Окрім того, управління матеріального забезпечення оборони (FMV) Швеції підписало угоду з виробником боєприпасів Nammo, що дасть можливість оборонно-промисловому комплексу країни збільшить виробництво артилерійських снарядів для України.
Норвегія долучиться до "данського формату" підтримки - прямого фінансування виробництва українського озброєння і техніки. Про… Читати більше
Російська Федерація погрожує зупинити роботу місії МАГАТЕ на ЗАЕС. Це акт ядерного тероризму. Про це… Читати більше
У Києві, 15 листопада, відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та заступника Державного секретаря США,… Читати більше
Дзвінок канцлера Німеччини Олафа Шольца російському диктатору володимиру путіну - це скринька Пандори. За ним… Читати більше
Печерський райсуд Києва відправив під варту народного депутата Євгена Шевченка. Йому оголосили підозру в держзраді… Читати більше
Спецпризначенці врятували з оточення у Курській області росії 16 військовослужбовців трьох різних підрозділів Сил оборони… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.