Про це він написав у соцмережі Х, інформує Рубрика.
"Я знову у столиці найбільш натхненних європейців, яких я коли-небудь зустрічав, щоб з'ясувати, як Литва може допомогти ще більше. Слава Україні!!", – повідомив Ландсбергіс.
Литовська делегація з її очільником зійшли з потяга на київському залізничному вокзалі, де їх зустріли:
Це вже восьмий візит Ландсбергіса в Україну після повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року.
Він попереджає, що цей рік війни буде особливо важливим, оскільки подальша підтримка України з боку Заходу може визначити результат конфлікту.
"Багато експертів визнають, і ми в Литві говоримо, що 2024 рік може бути і буде надзвичайно важливим для перебігу війни в Україні", – сказав Ландсбергіс литовським журналістам у поїзді до Києва.
Також він додав:
"Є сценарії, якщо припущення правильні, що Україна отримує потужнішу підтримку з боку Заходу, тоді її позиції у війні зміцнюються, але є і більш складні сценарії".
Під час візиту, який триватиме кілька днів, литовський міністр зустрінеться зі:
"Вона (зустріч – ред.) буде присвячена можливим сценаріям на цей рік і тому, що ми можемо зробити, щоб допомогти уникнути деяких складних сценаріїв для України", – сказав Ландсбергіс.
Він також візьме участь у підписанні меморандуму про взаєморозуміння між Представництвом ЄС в Україні (EUDEL) та Литовським центральним агентством з управління проєктами (CPA) про співпрацю у реалізації проєкту, що фінансується ЄС, з будівництва укриттів в українських школах.
Зауважимо, що раніше Ландсбергіс заявив, що Україна, яка наразі стримує агресивну росію, має залишатися у центрі уваги ЄС, оскільки вона на полі бою б'ється не лише за себе, але й за всю Європу, тому її перемога у цій війні має екзистенційне значення для всієї Європи.
Нагадаємо, у січні під час візиту президента Володимира Зеленського, Литва схвалила пакет довгострокової військової допомоги Україні на 200 млн євро. Уже в січні вона відправить боєприпаси, генератори, системи детонації, а в лютому – бронетранспортери M577.
У документі йдеться, що президенти домовилися продовжити спільну роботу щодо забезпечення своєчасної, передбачуваної та довгострокової військової та фінансової підтримки України, зокрема через фінансовий інструмент для України (Ukraine Facility) від ЄС, Європейський фонд миру та Місію ЄС із військової допомоги Україні.
Зокрема Україна та Литва домовилися про спільне виробництво дронів і засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ). Акціонерне товариство "Українська оборонна промисловість" розпочинає стратегічне партнерство із чотирма литовськими компаніями.
Варто зазначити, від початку повномасштабного вторгнення фінансова допомога Литви нашій державі склала понад 1 млрд євро.
Клуб Мерів разом із міжнародними партнерами, такими як Economy of Trust Ukraine Inc., Агентством розвитку… Читати більше
У Пекіні до 116-ї річниці з дня народження видатної художниці Марії Примаченко українці провели мистецький… Читати більше
Війська росії здійснюють спроби закріпитися у селах поблизу міста Покровськ і просуватися далі. Про це… Читати більше
У Шевченківському районному суді Львова розпочався розгляд по суті справи про вбивство мовознавиці, громадської діячки… Читати більше
Головне управління розвідки Міністерства оборони запускає новий розділ на порталі War & Sanctions з даними… Читати більше
У межах програми UActive від благодійного фонду savED підлітки Київщини та Чернігівщини отримали фінансування на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.