Про це пише Politico, інформує Рубрика.
Найбільша проблема полягає в тому, що Євросоюзу все важче знаходити великі цілі для запровадження санкцій, зазначає видання.
Ядерна енергетика або зріджений природний газ (LNG) залишаються поза обмеженнями через позицію різних країн Євросоюзу.
"Росатом" будує два нових реактори для Угорщини, тому вона не дозволяє накласти санкції на російський атомний сектор, а російський LNG імпортується багатьма країнами, насамперед Іспанією.
Тому в рамках 13-го пакету санкцій Євросоюз планує зосередити свою увагу не на російському експорті, а на російському імпорті.
За словами одного з дипломатів, з якими спілкувалося видання, Євросоюз планує розглянути ембарго ще на низку товарів, але переговори з цього приводу знаходяться на ранній стадії.
Так, оскільки процес виплавлення алюмінію потребує величезної кількості електроенергії, санкції проти алюмінію одночасно стануть санкціями проти енергетичного сектору.
Країни ЄС хочуть створити додаткові перешкоди для придбання росією компонентів, які вона не вміє виробляти сама і які їй потрібні для високотехнологічної зброї, таких як керовані ракети.
Але й тут результати неоднозначні. За словами міністра закордонних справ Литви Ґабріелюса Ландсберґіса, боротьба з обходом санкцій залишається головним болем для ЄС.
"Складність полягає у тому, що деякі з цих компонентів не потрапляють під санкції, тому що можуть бути у чомусь, що, на перший погляд, виглядає досить нешкідливим. Ми називаємо це запчастинами до холодильників. А росіяни розбирають це і потім використовують", – пояснив він.
13-й пакет санкцій хочуть узгодити до другої річниці повномасштабного російського вторгнення – 24 лютого.
Нагадаємо, у Європейському Союзі з 1 січня набрала чинності повна заборона на прямий імпорт з росії до ЄС непромислових природних і синтетичних алмазів, а також ювелірних прикрас із діамантами.
рф обходить санкції
На початку січня Зеленський уже заявляв, що росія навчилася обходити західні санкції, які проти москви запровадили за повномасштабне вторгнення в Україну.
Також Politico писало, що росії значною мірою вдається обходити санкції у сфері технологій. Це дає змогу москві виробляти зброю і продовжувати війну проти України.
Нагадаємо, 18 грудня ЄС ухвалив 12-й пакет економічних та індивідуальних санкцій проти росії.
Як заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, у ньому ЄС запропонував "потужний набір нових списків та економічних заходів, які ще більше послаблять російську військову машину".
Сили оборони України продовжують зберігати "буфер" в Курській області. Це застерігає території Сумської та Харківської… Читати більше
Житель Курахового, що на Донеччині, Олег опинився в заручниках росіян після того, як вони захопили… Читати більше
У Віварії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького завершили капітальний ремонт хірургічного блоку, який… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський направив генерал-майора Михайла Драпатого для керівництва оперативно-стратегічним угрупованням військ «Хортиця» в… Читати більше
Україна та Молдова підписали угоду, за якою в обох країнах взаємно визнаватимуть дипломи про освіту та… Читати більше
В окупованому росіянами Рубіжному, що в Луганській області, функціонують лише чотири таксофони, окупанти відключили мобільний… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.