fbpx
Сьогодні
15:55 23 Січ 2024

Мінвідновлення та USAID закуплять для України 91 когенераційну установку: як працює це рішення

Фото: Facebook/Роман Клічук

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінвідновлення) та USAID у межах "Проєкту з енергетичної безпеки" (ПЕБ) для 32 українських міст та двох університетів закуплять 91 когенераційну установку.

Про це повідомляє пресслужба Мінвідновлення, інформує Рубрика.

У чому проблема?

За словами заступниці міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександри Азархіної основна задача сьогодні — забезпечення енергетичної стійкості громад, включаючи розвиток розподіленого виробництва енергії з інтегрованою когенерацією, використання відновлюваних джерел енергії та біопалив, а також модернізацію централізованого теплопостачання, в тому числі шляхом залучення приватних інвестицій.

Всупереч спробам Росії зруйнувати енергетичну систему України, USAID активно працює над посиленням стійкості енергетичної інфраструктури країни шляхом впровадження сучасних ефективних технологічних рішень.

Яке рішення?

Мінвідновлення та USAID у межах "Проєкту з енергетичної безпеки"  закуплять 91 когенераційну установку для 32 українських міст та двох університетів.

"У нас є попередній успішний досвід реалізації проєктів спільно з USAID ПЕБ. Громади вже відчули на собі позитивні зміни завдяки своєчасно наданій допомозі. Зокрема не так давно одне з теплопостачальних підприємств Хмельницької області завершило установку та приєднання до мереж першої когенераційної установки. Буде закуплена ще 91 установка для 32 міст та двох університетів, щоб підтримати забезпечення стабільного теплопостачання", — зазначив віцепрем'єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Як це працює?

У відомстві пояснили, що мета проєктів:

  • модернізація муніципальної енергетичної інфраструктури,
  • впровадження нових сучасних галузевих технологій,
  • підвищення стійкості енергетичної інфраструктури,
  • сприяння інтеграції розподіленої генерації та реформам енергетичного сектору.

Також важливим аспектом співпраці є перехід до низьковуглецевої, конкурентоспроможної та інтегрованої в ЄС енергетичної економіки.

"Розподілена генерація, яка включає когенерацію та альтернативні джерела палива, є одним зі способів забезпечити безперервне живлення власних котелень теплопостачальних підприємств та надання послуги з теплопостачання, в тому числі під час відключень. Цей підхід також дає змогу виробляти електроенергію в ізольованому режимі (енергоострів), і служить життєво важливим енергетичним ресурсом для місцевої критичної інфраструктури, таких як системи водопостачання, каналізації та лікарні", — сказала Азархіна.

ПЕБ вже надавав технічну допомогу Мінвідновленню.

Зокрема йдеться про розробку законопроєкту про індивідуальні теплові пункти, схеми теплопостачання, концепції державної підтримки теплокомуненерго та модернізації теплопостачання, розробку методології встановлення тарифів на основі регулятивних активів (RAB), а також організацію навчання за багатьма напрямками з метою посилення інституційної спроможності відповідних державних органів, муніципалітетів та компанії енергетичної галузі.

Довідка

Наприкінці листопада 2023 року Мінвідновлення і USAID "Проєкт енергетичної безпеки" (ПЕБ) підписали меморандум про взаєморозуміння, який має на меті підвищити стійкість, ефективність та конкурентоспроможність сектору централізованого теплопостачання.

Як повідомлялось, USAID втричі збільшила грантову підтримку для українських підприємств.

Нагадаємо, що у Волинській області агенція Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку USAID встановив генератор потужністю 50 кВт на залізничному пункті перетину кордону.

Окрім того, DAI Global LLC, виконавець Проєкту USAID "Економічна підтримка України" (Проєкт USAID), підписав субконтракт із ліцензованою США американською інжиніринговою компанією Miyamoto International для поліпшення транспортно-логістичної інфраструктури та модернізації пунктів перетину кордону України.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: