fbpx
Сьогодні
14:26 23 Січ 2024

Хакери зламали російський дослідницький центр космічної гідрометеорології: що відомо

Великий російський дослідницький центр космічної гідрометеорології зламало хакерське угруповання "BO Team".

Відповідна інформація оприлюднена на сайті Інформаційний спротив, пише Рубрика.

"Цього разу патріотичні громадяни України, які входять до "BO Team", наказали "довго жити" багаторічній базі даних далекосхідного Центру федеральної державної бюджетної установи "науково-дослідний центр космічної гідрометеорології "Планета" (ДЦ ФДБУ «НДЦ "Планета"). В такий спосіб було завдано суттєвого удару по безпосередніх споживачах "Планети": Міністерству оборони і Генштабу РФ, службам МНС РФ, Сєверному флоту", – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, злам бази даних ДЦ ФДБУ НДЦ "Планета" серед іншого позначиться на фінансуванні російської війни в Україні, оскільки практично з самого її початку ця установа через головний обчислювальний центр ФС по гідрометеорології активно допомагала російським військовим і їх сім'ям.

Повідомляється, що українські хакери отримали первинний доступ до двох серверів "Планети", а після цього атакували всі її пристрої та сервіси.

У результаті було знищено безпрецедентний за масштабами для такого роду акцій масив інформації – сумарно близько 2 петабайт (приблизно 2 млн гігабайт) даних.

Не допоміг компанії навіть розпіарений антивірус Касперського, який був встановлений на всіх її серверах. Серед знищеної інформації – метео- та супутникові дані, які в постійному режимі активно використовували до цього, в тому числі Міноборони і МНС РФ, Роскосмос та безліч інших провідних структур країни-агресора.

Разом з ними – напрацьовані роками унікальні дослідження.

Також паралізовано роботу суперкомп'ютерів з файловою системою LUSTRE та близько 60 обчислювальних вузлів кожен. Орієнтовна вартість такого ПК і Софта сягає 350 тисяч доларів. Проте перед росіянами під час майбутнього відновлення постане не лише фінансова проблема.

Cray – продукт ліцензійного виробництва однієї із провідних компаній США. А в умовах жорстких санкцій на поставку Софта із США до рф імовірність повноцінного відновлення зведена до нуля.

Вдалося повністю відрізати від мережі станцію в Арктиці на о. Большевік. Ця станція виконує важливі завдання для всебічного вивчення природного середовища високоширотної Арктики в умовах мінливого клімату. На станції проводяться дослідження атмосфери, льодового покриву, океанографічні, екологічні, мікробіологічні і орнітологічні дослідження.

Також паралізовано сховища даних — Storage Area Network (EMC VNX, PowerVault 4024, HPE MSA).

"Загалом було отримано підтвердження повного знищення понад 280 серверів, задіяних у загальній мережі. Як наслідок кібероперації – загальна вартість втраченої інформації, враховуючи її унікальність, тривалий час збору і узагальнення, може становити мінімум понад 10 млн доларів. І це не враховуючи фізичну шкоду для низки критично важливих систем далекосхідного центру "Планети"", – йдеться у повідомленні.

Довідка

ДЦ ФДБУ НДЦ "Планета" – провідна організація на далекому сході з експлуатації та розвитку систем спостереження за Землею з космосу. Є найбільшою із трійки регіональних філій в структурі науково-дослідного центру РФ "Планета".

Основна діяльність наземного комплексу – прийом і обробка даних з російських і закордонних супутників. Головне завдання – забезпечення росгідромету, інших міністерств і відомств росії оперативними матеріалами супутникових знімків і тематичною продукцією гідрометеорологічного, природно-ресурсного та океанографічного призначення.

"Планета" працює з понад 50 постійними споживачами даних дистанційного зондування. Серед них насамперед:

  • підрозділи Міноборони,
  • підрозділи Генштабу рф,
  • служби МНС рф,
  • оперативні і науково-дослідні організації.

Сьогодні також повідомлялось, що у роботі московського інтернет-провайдера "Акадо-телеком", який забезпечував інтернетом російські держструктури, "невідомі кіберволонтери" влаштували масштабний збій.

Кібератаки на російські сайти

З початку повномасштабної війни українські IT атакують сайти великих російських банків, а також держустанов. Зупиняли роботу сайти Міноборони Росії, Роскомнагляду та Росавіації. Великі та державні (пропагандистські) ЗМІ також припинили роботу через атаки "хакерів".

Нещодавно українська ІТ-армія паралізувала роботу російської системи управління підприємствами 1С-Рарус.

Також повідомлялось, що українська ІТ-Армія зламала російський хмарний сервіс "Битрикс24", яким користуються найбільші компанії-спонсори війни Росії проти України, до переліку яких входить і корпорація "Роснефть".

Збої у роботі сервісів "Битрікс24" відбулись у низці міст Росії, зокрема, у Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Самарі, Уфі, Челябінську, Краснодарі, а також у столиці Білорусі — Мінську.

Окрім того, кіберпідрозділи Головного управління розвідки атакували російську податкову систему вдалося знищити всю базу даних і її резервні копії: відтепер рф не вдасться повністю реанімувати свою установу.

У грудні українська ІТ Армія зробила "новорічний кіберподарунок росіянам". Хакери зупинили роботу платіжних терміналів російської федерації.

А в січні українське хакерське угруповання, ймовірно, за підтримки СБУ, зламало московського інтернет-провайдера "М9ком" й "знесла" його сервери. Внаслідок чого частина російської столиці залишилася без інтернету та ТБ.

Також 18 січня хакери угруповання Blackjack, які, ймовірно, пов'язані зі Службою безпеки України, зламали держпідприємство російської федерації та викрали документацію на 500 об'єктів російського Міністерства оборони.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: