Вигівський заявив, що мобілізація поліцейських може позначитися на криміногенній ситуації в країні
У разі мобілізації поліцейських може виникнути проблема з укомплектуванням, що негативно позначиться на криміногенній ситуації в країні. Також голова Національній поліції України Іван Вигівський вважає, що покладення на поліціянтів функції вручення повісток громадянам стане для них додатковим навантаженням.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив голова Нацполіції Іван Вигівський, цитує Рубрика.
"Ми готові до мобілізації, якщо буде прийняте таке рішення, але від першого дня війни поліцейські вже воюють, виконують бойові розпорядження. Це і "Лють", і зведені загони з усіх областей. Якщо ми мобілізуємо ще поліцейських, у нас виникне проблема з комплектацією і це може позначитись на криміногенній ситуації", – зазначив він.
За його словами, поліція "не вичерпує мобілізаційний ресурс".
"В 2022-23 році ми дуже виважено підходили до того, кого набираємо в поліцію. Виключена можливість потрапляння ухилянтів, у нас є відповідні бази, за якими ми перевіряємо людей. Також грає роль вік. У нас 60% – це молоді люди від 18 до 25 років. В "Люті" також у нас здебільшого молоді люди до 27 років. Ми набирали їх на конкурсній основі", – розповів глава НПУ.
За його словами, у бригаді "Гвардії наступу" "Лють" десь 30% бійців – це поліцейські, які були в лавах поліції і до повномасштабного вторгнення РФ.
"Звісно, в перші дні ми відпустили всіх, хто прийняв рішення вступити до лав армії, адже у нас немає механізму переводу до Збройних сил України. Тому це можливо було зробити тільки через звільнення з Нацполіції. Інші поліцейські, хто хотів воювати, – пішли до штурмової бригади "Лють"", – сказав Вигівський.
При цьому він вказав, що нині некомплект особового штату Національної поліції становить 17,5%.
"У нас не вистачає патрульних поліцейських – некомплект більше 20%. І загальний некомплект – 17,5%. Цифра є сталою, ми розуміємо, що необхідно поповнювати мобілізаційний ресурс, тому зараз проводимо мінімальну кількість конкурсів і набираємо за крайньою необхідністю", – сказав він.
За його словами, якщо будуть виникати питання про залучення на фронті більшої кількості поліцейських, тоді у Нацполіції будуть займатись поповненням своїх лав.
"Поки ми працюємо в 98 тисячах, так було і до війни", – зазначив Вигівський.
На питання "чи слід залучити поліціянтів до вручення повісток?" Іван Вигівський зауважив, що покладення на поліціянтів функції вручення повісток громадянам стане для них додатковим навантаженням, коли поліція і так працює у посиленому режимі та виконує непритаманні їй функції.
"Лунає багато думок, заяв і коментарів стосовно роздачі повісток поліціянтами, а деякі діячі періодично озвучують навіть ідею про те, що поліцію необхідно мобілізувати та зобов'язати роздавати повістки без залучення ТЦК", — розповів Вигівський.
Він наголосив, що поліція "максимально сприяє ТЦК" в тому, щоб встановлювати місцеперебування ухилянтів та, за наявності необхідних документів від ТЦК, доставляти до них таких людей.
"Але вручення повісток, спільні наряди — це додаткове навантаження, й у нас немає такого ресурсу, щоб поставити біля кожного працівника ТЦК ще й поліціянта", — пояснив голова Нацполіції.
Він нагадав, що поліціянти стоять на блокпостах, щодня виконують свої обов'язки, в тому числі й "непритаманні поліції функції".
"Ми готові допомагати, але особисто фізично поліціянти ходити роздавати повістки не будуть. Принаймні до того (моменту), поки законом не буде встановлена така норма та це не буде визначено нашим функціоналом", — наголосив він.
Нагадаємо, поліціянти Закарпаття заблокували черговий нелегальний канал перетину чоловіками призовного віку українського кордону, ухилянти намагалися таким чином потрапити до Європи.