Про це він заявив під час привітання з Днем Соборності, пише Рубрика з посиланням на сайт Президента.
"Сьогодні я вношу у Верховну раду України ключовий законопроєкт, який дасть змогу ухвалити комплексні зміни до законодавства та запровадити інститут множинного громадянства", – заявив він.
За словами Зеленського, це дасть змогу мати українське громадянство всім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн світу, окрім громадян росії.
"Всі, хто в періоди різних хвиль еміграції вимушено залишив рідну землю, опинившись у Європі, США, Канаді, країнах Азії, Латинської Америки. Всі, хто допомагає нам попри сотні й тисячі кілометрів від рідної землі. Іноземні добровольці, які стали на захист України, усі, хто воює за свободу України, як за рідну Батьківщину. І Україна стане для них такою", – додав Президент.
Множинне громадянство в Україні
Зазначимо, що множинне громадянство – це статус громадянства, при якому особа послідовно визнається громадянином (громадянкою) двох чи більше країн за законами цих країн. Втім, Конституція України (стаття 4) визначає, що в Україні існує єдине громадянство.
В жовтні 2023 року в МЗС заявили, що вважають необхідним запровадження множинного громадянства в Україні. Але мають бути винятки, що стосуються заборони на будь-яке подвійне громадянство з державою-агресором.
Ще до повномасштабного вторгнення РФ в Україні розглядали можливість на законодавчому рівні врегулювати питання множинного громадянства.
У грудні 2021 року президент Володимир Зеленський вносив до Верховної ради законопроект про множинне громадянство, але документ так і не встигли розглянути.
Як повідомлялось раніше, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що одним із елементів державної політики, спрямованої на збереження та розвиток всесвітньої української спільноти, має стати множинне громадянство, проте з єдиним обмеженням.
Також він додав, що ця політика має втілюватися розумно, поступово, починаючи з "дружніх країн-союзниць".
"І, звісно, будь-яке подвійне громадянство з державою-агресором або недружніми країнами має бути заборонене", – додав голова МЗС.
Нагадаємо, 21 квітня Президент України Володимир Зеленський підписав законопроект №7606, який передбачає складання іспитів з основ Конституції, історії України і на рівень володіння державною мовою як умову для набуття громадянства України.
Раніше "Рубрика" також розбиралась, які проблеми можуть виникнути на шляху уможливлення в Україні подвійного громадянства та як їх вирішити.
Ввечері, 2 листопада, у Києві пролунали вибухи. Росія вкотре атакує столицю дронами, в місті працюють… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало та допустило до експлуатації у військах бойовий модуль «Таврія». Це дистанційно керована… Читати більше
Десятирічний волонтер Юрчик Напора зібрав для потреб Сил оборони понад 5 500 000 гривень. Школяр… Читати більше
Внаслідок катастрофічних повеней в Іспанії уряд вирішив залучити рекордну кількість військових у мирний час. У… Читати більше
У музеї Богдана Хмельницького Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» відбулася презентація виставкового проєкту «Кременчуцьке «море»: незатоплена… Читати більше
росія продовжує відбирати нерухомість українських та інших бізнесменів в окупованому Криму. Зокрема, за 2024 рік… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.