Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на МОЗ.
У чому проблема?
Цифровізація медицини в Україні виходить на новий рівень.
Сьогодні вже можна сказати, що основні компоненти цифрової медицини стабільні, і тепер можна зосередитись на розвитку. З кожним роком додаються нові сервіси, що роблять медичні послуги якісними і зручними для людей», – зазначила заступниця міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.
Крім того, цифровізація медичної системи дозволяє досягти кількох цілей:
Яке рішення?
Про підсумки та плани регіональної цифрової трансформації йшлося на форумі «Цифровізація 2024», що відбувся у Львові.
Представники міністерств, обласних військових адміністрацій та територіальних громад України говорили про перспективні інструменти цифровізації і звітували за ключовими цифровими проєктами, що впроваджують відомства.
Як це працює?
Сьогодні цифровий медичний простір – eHealth – складається з цілої низки інформаційних систем, реєстрів та цифрових продуктів, найвідомішою з них є ЕСОЗ – електронна система охорони здоровʼя. Завдяки ЕСОЗ пацієнти користуються такими зручними цифровими сервісами як:
Окрім неї, eHealth також включає інші інформаційні системи, серед яких:
Крім іншого цифровий медичний простір налічує низку державних реєстрів, частина з яких наразі активно модернізується.
Варто зазначити, що цифровізація охорони здоров'я вже більш як 6 років дозволяє лікарям і пацієнтам користуватися зручними сервісами.
Електронна система охорони здоров'я (ЕСОЗ) – найбільша IT-система України і одна з ключових систем цифрового простору української медицини eHealth.
Сьогодні завдяки новим сервісам, що вже впроваджені в ЕСОЗ, можна:
В електронній системі охорони здоровʼя також став доступним функціонал обліку реабілітаційних втручань. Внесено понад мільйон записів (з використанням МКФ) щодо провадження реабілітації.
Крім сервісів, впроваджених в ЕСОЗ, уже запущено пілот електронної системи управління запасами ліків та медичних виробів «e-Stock», розвинуто нові модулі системи «MedData», серед яких – модуль «гуманітарна допомога», «Вакцинація» та «Облік».
Запрацює кабінет пацієнта, тож в українців з'явиться можливість зокрема і заключати декларацію з лікарем онлайн.
Окрім цього, буде розширено функціонал реабілітаційних втручань, продовжиться впровадження системи верифікації лікарських засобів, продовжуватиметься робота над цифровізацією ВЛК та МСЕК.
Протягом минулого тижня 833 українці звернулися до центрів рекрутингу, з них 185 розпочали оформлення до… Читати більше
"Укрнафта" пробурила і запустила в роботу найглибшу за останні 8 років свердловину. Фактична глибина об'єкту… Читати більше
Міністр оборони України Рустем Умєров взяв участь у церемонії передачі Силам оборони України 230 пікапів… Читати більше
Президент Володимир Зеленський провів зустріч із міністеркою закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина Анналеною Бербок, яка… Читати більше
У Харкові в укриттях двох міських лікарень, де нині тривають капітальні ремонти, буде розміщено операційні… Читати більше
Почему стоматолог рекомендует конкретный вид зубных протезов, если вариантов так много? Можно ли отыскать лучший… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.