Про це повідомила урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, передає Рубрика.
За її словами, проблема насильства в українському суспільстві завжди була латентною.
"Проблеми насильства із самого початку були латентними. Тобто до соціальних працівників, громадських організацій або правоохоронних органів завжди звертався невеликий відсоток тих, хто постраждав. Декілька років тому ми проводили дослідження, і за нашим оцінюванням це було близько 10%. Наразі завдяки активній роботі і щодо формування компетенції фахівців, і інформаційної діяльності, без сумніву, цей відсоток набагато вищий. Але і сьогодні явище залишається таким, про яке дуже часто не хочуть говорити. Або починають говорити тоді, коли воно набуває вже ознак не просто правопорушення, а злочину", – сказала Левченко.
За її словами, потрібно, щоб жителі регіонів знали про ресурси й установи, де можуть отримати необхідні їм послуги: інформаційні, соціальні, психологічні, правові.
"Незабаром спільно з партнерами Фонду народонаселення ООН ми будемо відкривати нові кризові кімнати в місті Хотині. Тобто така мережа стає більш розгалуженою в Україні, і це дуже важливо, щоб задовольнити потреби наших громадян. І для того, щоб більший відсоток тих, хто потребує допомоги, міг її отримати", – сказала урядова уповноважена.
Зазначимо, що в Україні спеціалізовану допомогу торік отримали 90 тисяч жертв домашнього насильства.
Куди звертатися постраждалим від насилля?
В Україні діє кілька телефонних гарячих ліній, подзвонивши на які можна отримати правову та психологічну консультацію, а також інформацію про установи, які надають допомогу за місцем проживання.
Цілодобова загальнонаціональна урядова гаряча лінія – 15-47.
Гаряча лінія громадської організації "Ла Страда":
Там можна отримати як консультацію – правову або психологічну, так і інформацію про установи, які надають допомогу за місцем проживання.
Як в росії ставляться до насилля?
російське керівництво навмисне маніпулює та принижує проблематику гендерної політики в Україні, зосереджуючи увагу на рівні фізіологічних потреб людини.
"Гендерна тематика є однією з тих тем, якою Росія здійснює гібридну інформаційну, та сьогодні вже не тільки гібридну, але і реальну війну проти України. І навмисне приниження цієї проблематики прав людини, проблематики рівних прав і можливостей жінок та чоловіків до рівня фізіологічних потреб – це свідома маніпуляція, яку здійснюють як президент, так і їхні міністр закордонних справ та губернатори. Це продовження роботи за методичками, що створюють для того, щоб вносити деструктивні комунікації як в українське суспільство, так і в європейське", – сказала Левченко.
Вона зауважила, що нападки російського керівництва на гендерну політику почалися ще у 2010 році, коли росія хотіла зупинити євроінтеграційні процеси України, які тоді розпочалися.
"Тому ми і далі можемо очікувати різних нісенітниць від президента Росії та інших політиків. Бо це – інструмент боротьби, який використовують системно. Ми відслідковуємо всі такі вислови, це – дуже великий перелік, і він пов'язаний потім з певними правовими наслідками", – додала урядова уповноважена з питань гендерної політики.
Також вона звернула увагу на те, що росія у 2017 році декриміналізувала домашнє насильство. Тобто всі країни Європи його криміналізують, всі кажуть, що насильство – це злочин, а вони декриміналізували, назвали це "законом одного шлєпка". Тобто якщо це щось невелике, то це нормально.
"Таким чином вони легітимізували насильство, яке процвітає в росії, і дозволили насильство не тільки до членів родини, а й до інших людей. І тому ті насильницькі воєнні злочини, які коять росіяни в Україні, зокрема сексуальне насильство, – це продовження політики такого приниження тематики прав людини і їхнього ставлення до насильства", – підкреслила Левченко.
Зауважимо, що в Україні вже 77 військових РФ отримали вироки за воєнні злочини.
Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні створили дашборд "гарячих ліній" для постраждалих від домашнього насильства.
Окрім того, четвертого квітня у столиці відкрили перший в Україні тренінговий центр психологічної підтримки — Київський центр стресостійкості. "Рубрика" дізнавалася, як він працює і кому допоможе це рішення.
Загалом в Україні працюють уже 11 Центрів допомоги врятованим, які безкоштовно надають комплексну підтримку з різних питань.
"Рубрика" зібрала номери гарячої лінії для ветеранів, підлітків та постраждалих від насильства, за якими можуть допомогти впоратися з емоційним виснаженням та почуттями, що здаються сильнішими за вас самих.
Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс вручив престижну нагороду UK Women in Defence українським… Читати більше
До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше
Міністерство оборони України активно розвиває підготовку операторів безпілотних літальних апаратів. Станом на сьогодні вже 33… Читати більше
23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва… Читати більше
Ассортимент рынка твердотопливного отопительного оборудования состоит, преимущественно, из буржуек. Покупателям представлена чугунная буржуйка и модели… Читати більше
Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола висловила свою підтримку передачі Німеччиною крилатих ракет Taurus Україні. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.