В Україні лише невеликий відсоток жертв насилля звертається по допомогу, – Левченко

В Україні досі реєструють низький відсоток звернень по допомогу від жертв гендерно зумовленого насильства. На даний час уряд активно розширює мережу закладів, куди такі особи можуть звернутися.

Про це повідомила урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, передає Рубрика.

За її словами, проблема насильства в українському суспільстві завжди була латентною.

"Проблеми насильства із самого початку були латентними. Тобто до соціальних працівників, громадських організацій або правоохоронних органів завжди звертався невеликий відсоток тих, хто постраждав. Декілька років тому ми проводили дослідження, і за нашим оцінюванням це було близько 10%. Наразі завдяки активній роботі і щодо формування компетенції фахівців, і інформаційної діяльності, без сумніву, цей відсоток набагато вищий. Але і сьогодні явище залишається таким, про яке дуже часто не хочуть говорити. Або починають говорити тоді, коли воно набуває вже ознак не просто правопорушення, а злочину", – сказала Левченко.

За її словами, потрібно, щоб жителі регіонів знали про ресурси й установи, де можуть отримати необхідні їм послуги: інформаційні, соціальні, психологічні, правові.

"Незабаром спільно з партнерами Фонду народонаселення ООН ми будемо відкривати нові кризові кімнати в місті Хотині. Тобто така мережа стає більш розгалуженою в Україні, і це дуже важливо, щоб задовольнити потреби наших громадян. І для того, щоб більший відсоток тих, хто потребує допомоги, міг її отримати", – сказала урядова уповноважена.

Зазначимо, що в Україні спеціалізовану допомогу торік отримали 90 тисяч жертв домашнього насильства.

Куди звертатися постраждалим від насилля?

В Україні діє кілька телефонних гарячих ліній, подзвонивши на які можна отримати правову та психологічну консультацію, а також інформацію про установи, які надають допомогу за місцем проживання.

Цілодобова загальнонаціональна урядова гаряча лінія – 15-47.

Гаряча лінія громадської організації "Ла Страда":

  • 116-123 (для дзвінків з мобільного);
  • 0 800 500 335 (зі стаціонарного телефона).

Там можна отримати як консультацію – правову або психологічну, так і інформацію про установи, які надають допомогу за місцем проживання.

Як в росії ставляться до насилля?

російське керівництво навмисне маніпулює та принижує проблематику гендерної політики в Україні, зосереджуючи увагу на рівні фізіологічних потреб людини.

"Гендерна тематика є однією з тих тем, якою Росія здійснює гібридну інформаційну, та сьогодні вже не тільки гібридну, але і реальну війну проти України. І навмисне приниження цієї проблематики прав людини, проблематики рівних прав і можливостей жінок та чоловіків до рівня фізіологічних потреб – це свідома маніпуляція, яку здійснюють як президент, так і їхні міністр закордонних справ та губернатори. Це продовження роботи за методичками, що створюють для того, щоб вносити деструктивні комунікації як в українське суспільство, так і в європейське", – сказала Левченко.

Вона зауважила, що нападки російського керівництва на гендерну політику почалися ще у 2010 році, коли росія хотіла зупинити євроінтеграційні процеси України, які тоді розпочалися.

"Тому ми і далі можемо очікувати різних нісенітниць від президента Росії та інших політиків. Бо це – інструмент боротьби, який використовують системно. Ми відслідковуємо всі такі вислови, це – дуже великий перелік, і він пов'язаний потім з певними правовими наслідками", – додала урядова уповноважена з питань гендерної політики.

Також вона звернула увагу на те, що росія у 2017 році декриміналізувала домашнє насильство. Тобто всі країни Європи його криміналізують, всі кажуть, що насильство – це злочин, а вони декриміналізували, назвали це "законом одного шлєпка". Тобто якщо це щось невелике, то це нормально.

"Таким чином вони легітимізували насильство, яке процвітає в росії, і дозволили насильство не тільки до членів родини, а й до інших людей. І тому ті насильницькі воєнні злочини, які коять росіяни в Україні, зокрема сексуальне насильство, – це продовження політики такого приниження тематики прав людини і їхнього ставлення до насильства", – підкреслила Левченко.

Зауважимо, що в Україні вже 77 військових РФ отримали вироки за воєнні злочини.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні створили дашборд "гарячих ліній" для постраждалих від домашнього насильства.

Окрім того, четвертого квітня у столиці відкрили перший в Україні тренінговий центр психологічної підтримки — Київський центр стресостійкості. "Рубрика" дізнавалася, як він працює і кому допоможе це рішення.

Загалом в Україні працюють уже 11 Центрів допомоги врятованим, які безкоштовно надають комплексну підтримку з різних питань.

"Рубрика" зібрала номери гарячої лінії для ветеранів, підлітків та постраждалих від насильства, за якими можуть допомогти впоратися з емоційним виснаженням та почуттями, що здаються сильнішими за вас самих.

Свіжі дописи

  • Новини

Урятували морпіха з російського полону: військові ВМС розповіли про багатоетапну операцію

Українського морського піхотинця, який під час виконання бойового завдання був схоплений ворогом і близько півтора… Читати більше

Thursday July 4th, 2024
  • Новини

Воїни ЗСУ минулої доби знищили ще 1200 окупантів та 65 артсистем

Минулої доби, 3 липня, Сили оборони ліквідували ще 1200 загарбників, таким чином загальні втрати російських… Читати більше

Thursday July 4th, 2024
  • Новини

Генштаб: армія рф посилює атаки на двох напрямках у Донецькій області

Протягом минулої доби зафіксовано 161 бойове зіткнення. Ворожі війська продовжили спроби просунутися в Донецькій області,… Читати більше

Thursday July 4th, 2024
  • Новини

ППО цієї ночі збила 21 ударний дрон: на підступах до Києва було знищено всі ворожі БпЛА

У ніч на 4 липня війська рф атакували Україну 22-ма ударними БпЛА типу "Shahed-131/136", ППО… Читати більше

Thursday July 4th, 2024
  • Новини

У Литві волонтери та експрезидентка Грібаускайте запустили збір коштів на безпілотники для України

У Литві організація Blue/Yellow спільно з експрезиденткою Далею Грібаускайте запустили кампанію "Привіт з Литви" для… Читати більше

Wednesday July 3rd, 2024
  • Новини

В Україні через російську агресію зазнали пошкоджень чи руйнувань 2013 об’єктів культурної інфраструктури

Міністерство культури та інформаційної політики продовжує фіксувати пошкодження об’єктів культурної інфраструктури в Україні внаслідок повномасштабної… Читати більше

Wednesday July 3rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.