Це передусім питання справедливості: Зеленський висловив свою думку щодо мобілізації
Несправедливо обходити тих, кому потрібен відпочинок, тому мобілізація в Україні – це передусім питання справедливості.
На цьому наголосив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю телеканалу Channel 4 News, цитує Рубрика.
Як зауважив Глава держави, мобілізація в Україні необхідна, в першу чергу, для того, щоб була справедливість, зокрема, справедливо, щоб люди, які з першого дня на війні проти рф, могли відпочити.
"Питання мобілізація – це перш за все розуміння, що це таке для різних верст суспільства. Це питання справедливості, бо є люди, які з першого дня на війні і те, що вони не жаліються, це не значить, що немає бути можливості людям їх замінити, їм відпочити", підкреслив Президент.
Зеленський додав, що військові заслуговують на те, щоб їх замінили на фронті.
"Воїни, які були на фронті у найпотужніші й найскладніші часи, заслуговують на справедливість, – на те, щоб їх хтось замінив", зауважив український лідер.
Якщо не вистачає людей, то, на думку Зеленського, потрібно дати інструмент військовим, аби це зробити.
"І, якщо не вистачає людей, натренованих, професійних, то треба людям дати інструмент – військовим дати у виді мобілізації, щоб вони могли мобілізувати частину суспільства, а потім підготувати – це дуже важливо, підготувати – не кидати їх на поле бою. І в іншому випадку у них буде… шансів менше вижити й це неправильно, зовсім неправильно, бо це не "м'ясо" – це люди", – сказав лідер українців.
Зеленський уточнив, що мова йде про мобілізацію та підготовку новобранців, тому закон повинен бути справедливим, чесним, а також не порушувати права громадян.
"Тому закон про мобілізацію потрібен розумний і справедливий. Тобто для військових – це потрібно. Не можна сказати, що їм вистачить армії. Це нечесно і несправедливо… Несправедливо обходити, коли хтось за тебе гине, і справедливо, що людина має знати, куди вона йде, на скільки, наскільки її підготують", – підкреслив Глава держави.
Президент також прокоментував повідомлення ЗМІ про нібито втому від війни.
"Коли ми говоримо втомленість, ми повинні розділяти ось які речі. Втомленість від війни ми не можемо собі дозволити. В іншому випадку станеться так, що хтось захищає державу. Я говорю не тільки про фронт, це і люди, які працюють, які мають бізнес, які сплачують податки. Можна втомитися під ракетами це робити, але люди продовжують… Якщо ми втомимося, ми втрати те, що маємо", пояснив український лідер.
Окрім того, Зеленський зазначив, що важливо не лише захищати державу на фронті. Та додав, що медики, вчителі, енергетики також важливі для оборони.
"Можна собі дозволити втомитися ввечері, але зранку доведеться захищати державу, боротися за неї, якщо хочемо її зберегти", – наголосив Зеленський.
Мобілізація в Україні
Зазначимо, що напередодні народний депутат Давид Арахамія повідомив, що військове командування України внесло запит на мобілізацію 500 тис. осіб. На сьогодні уряд продовжує розроблювати правила призову військовозобов'язаних.
Окрім того, президент Володимир Зеленський теж заявляв, що для контрнаступальних дій потрібно мобілізувати до 400–500 тисяч людей. Та Главі державі наразі "потрібно більше аргументів для того, щоби підтримувати цей напрямок".
Водночас Валерій Залужний переконаний, що мобілізацію не потрібно посилювати, а натомість повернути її "на ті рамки, у яких вона працювала раніше". На думку Залужного, обласні військові комісари, яких звільнили, були професіоналами.
Окрім того, зі слів Головнокомандувача, у Збройних силах України повинно залишитися на законодавчому рівні поняття придатності й непридатності до військової служби, та взагалі відмовитись від поділу на ступні інвалідності.