У Тунісі в Українській школі відкрили бібліотеку для дітей: навіщо це рішення
З нагоди 10-річного ювілею в Українській суботній школі в Тунісі, яка є місцевим осередком української культури й освіти, було відкрито українську бібліотеку для дітей.
Про це Українська школа в Тунісі – Ukrainian School in Tunis повідомила на своїй фейсбук-сторінці, пише Рубрика.
У чому проблема?
Попри те, що для дітей читання як дозвілля значно поступається іграм і спілкуванню з друзями, частка української малечі, яка читає книжки, зросла в усіх сегментах – щоденних, тижневих і щомісячних читачів.
Важливим показником дитячого читання є зменшення частки дітей, які ніколи не читають на дозвіллі: з 18% до 15%.
Але якщо твоя родина проживає в іншій країни, то доступ до українських книг у дітей обмежений. Поза межами рідної країни у книгарнях не завжди знайдеш україномовну літературу, тим більше дитячу. А якщо і є, то коштує вона не дешево.
"Допомогти витягнути дітей з травматичного стану та адаптувати їх до реалій життя": як працює безпечний простір "СвіТи" для підлітків у Житомирі
"Повертати" до тіла і мати живий контакт: поради від психотерапевтки, як заспокоїти дітей під час ворожих атак
Яке рішення?
Тому з нагоди 10-річного ювілею в Українській суботній школі в Тунісі, яка є місцевим осередком української культури й освіти, було відкрито українську бібліотеку для дітей.
Урочистості відбулися за участі:
- Посла України в Тунісі Володимира Хоманця,
- вчителів української школи,
- представників української громади та батьків.
Почесною гостею по відеозв'язку була українська письменниця Наталія Хаммоуда, три книги якої займають почесне місце в новоствореній бібліотеці.
Як це працює?
"Відкриття бібліотеки було змістовним і емоційним, адже воно свідчить про великий інтерес дітей і дорослих до української літератури. А ще цей культурний заклад дуже потрібний українцям. І це не тільки читання книг, а цікаві зустрічі і спільна робота дітей і дорослих", наголосили в дописі.
Координаторкою процесу створення бібліотеки стала вчителька музики Леся Конаєва.
Бібліотекар новоствореної книгозбірні Мар'яна Єджелі познайомила дітей з правилами користування книжками і оформила перших читачів.
"Зараз у фонді нашої бібліотеки лише до сотні книг, виданих українською мовою. Всі вони подаровані небайдужими до такої потрібної справи українцями.
Чудовий подарунок одержала бібліотека від пані Наталії Конаєвої. Тепер вишиті нею закладки будуть у кожного читача", – повідомили у школі.
Там також запевнили, що докладатимуть усі свої зусилля для подальшого розвитку бібліотеки.
Нагадаємо, що про старт дитячого проєкту "Валізка з книжками" для українських бібліотек оголосив Культурний інститут Німеччини Goethe-Institut.
Окрім того, у Києві на Дарниці відкрився оновлений бібліотечний простір. Це нове місце розташування Центральної бібліотеки імені Г. Квітки-Основ'яненка, яку заснували ще у 1947 році. Раніше вона знаходилась на Осокорках.