Про це пише Рубрика, посилаючись на Національний антарктичний науковий центр.
Загалом на островах полярники нарахували близько двох десятків гнізд цих птахів.
У більшості з них уже є по двоє малюків, повідомляють у Національному антарктичному науковому центрі.
"Ці пухнасти такі крихітні й незграбні, але уважно спостерігають за світом намистинками чорних очей", – розповідають біологи.
Відео з дитинчатами поморників поділився біолог 28-ї УАЕ Сергій Глотов.
Південнополярні поморники належать до головних пернатих хижаків Антарктики.
Вони полюють на яйця і малечу пінгвінів та інших птахів, а також відбирають їжу в синьооких бакланів і пінгвінів, коли ті повертаються до гнізд з повними волами харчів, зазначають у центрі.
"Прилітають південнополярні поморники в наш район на шлюбний сезон пізньою антарктичною весною. Можуть гніздувати як колоніями, так і парами. Відкладають 1-2 яйця, з яких десь за місяць вилуплюються пташенята", – продовжують полярники.
Малюків спочатку по черзі годують батьки, а вже після зміни пуху на пір'я вони почнуть літати і самостійно харчуватися.
Це відбувається приблизно за два місяці після народження.
Довідка
Поморник – рід сивкоподібних птахів, єдиний у родині поморникових (Stercorariidae). Містить 7 видів.
Для поморникових характерний короткий, але великий дзьоб, обтягнутий шкірою. На кінчику він злегка плескатий, а біля основи закруглений. Верхня частина дзьоба гачкоподібна і зігнута вниз, а нижня утворює поглиблення, до якого прилягає верхня. Невеликі й тонкі ніздрі розташовані далеко попереду. Кігті дуже гострі та вигнуті. Крила довгі та тонкі, а на кінцях виглядають гострими. Хвіст має округлу форму і складається з дванадцяти пір'їн. В поморникових темно-сіре оперення, яке виглядає однаково як влітку, так і узимку.
Поморники гніздяться на скелястих узбережжях та островах Арктики та Антарктики. Мандрівні, блукаючі, негніздові птахи трапляються вздовж узбережжя та у відкритому морі по всьому світі. Вони навіть були помічені на Південному полюсі.
Зокрема в Україні спостерігали чотири види — поморника великого, середнього, короткохвостого та довгохвостого.
Як раніше повідомляла Рубрика, українські біологи з дослідницької станції "Академік Вернадський", яка розташована на острові Галіндез, у середині січня очікують справжнього бебі-буму. На початку січня там вже вилупилися понад 750 пташенят субантарктичних пінгвінів.
Також ми писали раніше, що біля станції "Академік Вернадський" з'явилися перші в цьому році пташенята субантарктичних пінгвінів. Тоді перших цьогорічних вісьмох пташенят субантарктичних пінгвінів виявив біолог 28-ї української антарктичної експедиції Сергій Глотов.
Окрім того, українські полярники показали дитинчат домініканських мартинів та крячків полярних, які народились на сусідньому острові в Антарктиді.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.