Як відомо, справу розглядали у Печерському суді столиці. Адвокати Юрія Мазепи просили перерву на ознайомлення з матеріалами справи й заявили про відвід прокурора.
Згодом суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 44 мільйони гривень.
Своєю чергою прокуратура просила призначити Мазепі заставу розміром 500 мільйонів гривень.
"Ми збили заставу з 500 мільйонів, у 10 разів. Також заздалегідь оплатили платну камеру, їдемо проконтролювати", — розповів адвокат.
Журналістка запитала у захисника затриманого, у чому саме підозрюють Юрія і як хто він проходить у цій справі.
На що Крикун-Трушвідповів: "Як брат. Не повірите, але я серйозно. Не жартую".
Що відомо про справу Мазепи
Увечері 18 січня у ЗМІ з'явилася інформація про затримання бізнесмена Ігоря Мазепи на контрольно-пропускному пункті "Медика — Шегині" та обшуки в офісі його компанії.
Зранку 19 січня Державне бюро розслідування підтвердило затримання на кордоні організатора оборудки з відчуження земель критичної інфраструктури – Київської ГЕС. Крім того, в різних регіонах України були затримані ще три його спільники.
Інвестиційна компанія Concorde Capital підтвердила, що її засновника Ігоря Мазепу затримали 18 січня на українсько-польському кордоні, коли він прямував на Всесвітній економічний форум у швейцарському Давосі. Кажуть, кримінальне провадження стосується котеджних містечок, зведених ще у 2013 році.
Компанія повʼязала дії ДБР "з позицією Ігоря Мазепи щодо тиску силовиків на бізнес" і звинуватила правоохоронців, що ті провели обшук машини та затримання Мазепи без ухвалення суду.
Наступного дня ДБР відзвітувало, що затримало бізнесмена, його брата та ще двох фігурантів за справою про схему протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС. У ДБР стверджують, що організатори оборудки намагалися захопити 300 га вартістю понад 1 млрд гривень.
Федерація роботодавців України та громадський рух "Маніфест 42" засудили дії правоохоронців за затримання Ігоря Мазепи. Вони вважають, що в цій справі відбувається тиск на бізнес. А "Маніфест 42" навіть закликав підприємства об'єднатися "проти свавілля силовиків".
Видання Bloomberg у контексті справи відзначило, що Мазепа є відвертим критиком правоохоронних органів і суддів. Деяких із них звинувачував у корупції та зловживанні владою. Він запропонував керівникам підприємств об'єднатися для створення "чорного списку" корупціонерів.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.