Новини

Рішення для відбудови: у Житомирі збудують інклюзивне та енергоефективне житло для переселенців

У Житомирі за підтримки ЄС у 2024 році планують побудувати житловий комплекс для внутрішньо переміщених осіб. Сонячні панелі, твердопаливна котельня, енергоощадливі рішення, інклюзивні квартири та облаштоване укриття цивільного захисту – таким буде житловий багатоквартирний комплекс. 

Як виглядатиме нове соціальне житло та які зручності передбачені розповідає Рубрика, посилаючись на пресслужбу Житомирської міськради.

У чому проблема?

Як інформує Департамент соціального захисту населення Житомирської ОВА, в Житомирській області проживає майже 60 тис. внутрішньо переміщених осіб.

"У 2023 році Житомирська область, яка визначена відповідальною за прийом евакуйованих із Донецької області, прийняла 647 евакуйованих осіб, які прибули 41 евакуаційним потягом з Донецької області до міста Бердичів", – йдеться у повідомленні.

Фото: Житомирська міська рада

Велика кількість внутрішньо переміщених осіб проживають безпосередньо у Житомирі. Всі вони потребують тимчасового місця проживання. Багато з них вимушені жити в доволі компактних, можливо десь некомфортних умовах із великою кількістю людей на квадратний метр.

Фото: Житомирська міська рада

Яке рішення?

За кошти ЄС у 2024 році у Житомирі планують збудувати житловий багатоквартирний комплекс для вимушених переселенців на 116 квартир у  межах програми «Житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та відновлення звільнених міст в Україні». Даний проєкт  фінансується Європейським Союзом  і реалізується під управлінням Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО. До програми увійшло 6 міст: Дубно, Житомир, Ковель, Львів, Макарів та Чернівці.

Фото: Житомирська міська рада

У комплексі  проживатимуть понад 400 осіб з числа ВПО, які безоплатно отримають у користування квартири.

«Зазвичай, чим більше поверхів ти будуєш, тим більша рентабельність і тим менша ціна квадратного метра. Але ми концептуально хотіли використовувати гуманні масштаби, щоб це були будинки по чотири поверхи, які насамперед є зручними для проживання. Люди, які тут житимуть, зможуть комфортно себе відчувати на прибудинковій території. Для них будуть влаштовані паркувальні місця, дитячий майданчик, зелені зони й зони відпочинку всередині кварталу», – пояснює координатор проєкту Борис Пахолюк.

Загалом буде зведено 6,6 тис. кв. м житла (загальна площа всіх 116 квартир) і облаштовано 1,4 га території  (озеленення, пішохідні зони, зони відпочинку, автомобільна парковка на 48 місць).

Фото: Житомирська міська рада

Ділянка, на якій з'явиться житловий комплекс – з великим перепадом рельєфу, що потребуватиме значної підготовки майданчика. Одне із завдань у процесі будівництва – зберегти максимум зелених насаджень, а замість частини видалених дерев і кущів під час подальшого благоустрою території будуть висаджені нові.

Як це працює?

Проєкт передбачає будівництво чотирьох чотириповерхових будинків, підведення необхідних інженерних мереж та благоустрій ділянки. В підвалі одного з будинків запроєктовано укриття, в якому за необхідності зможуть розміститися жителі всіх чотирьох будинків.

Квартири – одно- та двокімнатні. Всі помешкання перших поверхів – інклюзивні. Крім того, будівництво квартир включає чистове оздоблення приміщень, а також мінімальне меблювання та облаштування побутовою технікою.

Фото: Житомирська міська рада

Проєкт включатиме багато рішень, що стосуються  енергетики, енергозбереження та відновлювальних енергоресурсів. За рівнем енергоефективності будинки відповідатимуть класу С. На кожному з них встановлять сонячні панелі, а квартири будуть опалюватись за рахунок твердопаливної котельні. Сучасні енергоефективні рішення  –  одна із вимог партнерів.

Всі квартири 1-го поверху в усіх чотирьох будинках будуть розраховані для можливості проживання в них маломобільних груп населення. Санвузли в таких квартирах будуть суміщеного типу, де замість ванн – душові з відкидними сидіннями. Біля всіх сантехнічних приладів будуть встановлені необхідні поручні.

Фото: Житомирська міська рада

Кухні для квартир 1-го поверху матимуть особливості у меблюванні. Прибудинкову територію і споруду цивільного захисту теж будуватимуть з урахуванням потреб маломобільних громадян: тактильні елементи, в місцях переходів, доступні парковки для авто тощо.

Важливо: одна  з вимог Євросоюзу – у  найближчі 10 років після введення цих будинків в експлуатацію, квартири мають залишатися в комунальній власності і не можуть бути жодним чином відчужені чи приватизовані, а користуватися ними мають люди, які підпадають під категорію вразливих.

Свіжі дописи

  • Новини

Через збитковість російські НПЗ скорочують обсяги виробництва, – Reuters

Щонайменше три російські нафтопереробні заводи зупинили перероблення або скоротили обсяги виробництва через значні збитки на… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

В Україні стартує проєкт з навчання жінок професіям, в яких традиційно переважали чоловіки

Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки.… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Боррель представив докази, що Китай уперше передав рф зброю для війни проти України, – ЗМІ

Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Декомунізація в дії: у Кривому Розі демонтували пам’ятники Лермонтову та Пушкіну

У Кривому Розі на виконання розпорядження голови Дніпропетровської обладміністрації демонтували пам'ятники російським поетам Олександру Пушкіну… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

До стрілянини на Київщині причетний працівник “Муніципальної варти”: Сухопутні війська прокоментували інцидент

До стрілянини у Бориспільському районі Київської області причетний працівник «Муніципальної варти» громади, який входив до… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

100-річчя Українського радіо: з нагоди ювілею НБУ випустив пам’ятну монету, а “Укрпошта” – марку

До 100-річчя Українського радіо Національний банк України презентував пам'ятну монету, а "Укрпошта" урочисто погасила марку "Нове сторіччя… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.