Про це пише Рубрика, посилаючись на WWF-Україна.
У чому проблема?
Нагадаємо, що в квітні 2020 року на Житомирщині через суховій відбулася масштабна лісова пожежа, що стала найбільшою за останні 27 років та охопила територію 4390 гектарів.
У Держлісагентстві тоді заявили, що швидкому поширенню вогню сприяли сильні шквали вітру, які не фіксували останні 8 років.
Окрім того, Житомирська область є лідером у заготівлі деревини в Україні.
Також під час повномасштабного вторгення росії через ворожі обстріли у регіоні постраждали території Древлянського природного заповідника. Окупанти знищили 2100 га насаджень, а збитки від забруднення довкілля оцінили у понад 14,5 млрн грн.
Тоді російські військові цілеспрямовано обстріляли запалювальними боєприпасами з гвинтокрилу 45 га соснового молодняка біля села Ноздрище Народицького району. Це що спричинило пожежу та знищення не лише сосен, але і сухої трави, всієї екосистеми молодого лісу.
Яке рішення?
У зв'язку з цим Житомирська обласна рада наприкінці минулого року проголосувала за створення нових об'єктів природно-заповідного фонду України.
Зокрема, завдяки матеріалам WWF-Україна, створили нову пралісову пам'ятку природи місцевого значення "Народицька" на території філії "Народицьке спеціалізоване лісове господарство" ДП "Ліси України".
А також взяли під охорону старовікові природні ліси сосни звичайної, берези пухнастої та дуба звичайного загальною площею 22,9 га.
Як це працює?
Виявлення, охорона та збереження цінних старовікових лісів та інших лісових екосистем цієї області є важливим природоохоронним завданням як для WWF-Україна, так і для держави.
Значущість збереження даного лісового масиву також полягає в тому, що він один з небагатьох, який вцілів після масових лісових пожеж.
Пралісова пам'ятка природи — це окрема категорія природно-заповідного фонду. ЇЇ створюють з метою охорони лісових ділянок, що отримали статус пралісів, квазіпралісів та природних лісів.
У їх межах повністю заборонено:
Надання лісовій ділянці статусу пралісу, квазіпралісу чи природного лісу здійснюється відповідно до спеціальної методики, що затверджена Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.
Відповідно до Методики, за результатом досліджень експертів WWF-Україна, в межах Закусилівського лісництва філії "Народицьке спеціалізоване лісове господарство" було виділено і погоджено відповідним висновком наявність 22,9 га природних лісів.
На цих ділянках вплив людини був обмежений і тимчасовий. Тому ці природні лісові екосистеми протягом відносно невеликого проміжку часу можуть природним чином відновлюватися до стану пралісу.
Це стало підставою для підготовки документації на створення пралісової пам'ятки природи.
Варто зазначити, що другий рік війни добігає кінця, і її впливу зазнали всі верстви суспільства, відчула на собі вплив війни і природа — пожежі на окупованих територіях, осередки екосистем, що потерпають від обстрілів, купи відходів руйнації та залишених в місцях бойових дій боєприпасів. Але крім прямого впливу війни є й опосередкований.
"Екорубрика" запускає серію статей про біосферні резервати ЮНЕСКО — тих, що окуповані, знаходяться на лінії розмежування та глибоко в тилу. Ми розповідаємо, як війна впливає на ці території, аби світ більше дізнався про життя людей та природи в Україні. Читайте докладніше у наших матеріалах:
Партнери України обговорюватимуть гарантії безпеки для неї, серед яких – збереження сильної армії, яку оснащують,… Читати більше
Через теплу погоду цьогоріч в горах Буковини ведмеді відмовилися від зимової сплячки. Лісівники зафільмували одного… Читати більше
В Україні минулого тижня, з 13 до 19 січня, на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли… Читати більше
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пригрозив росії новими податками, тарифами та санкціями, якщо війна проти… Читати більше
На фронті прикриваючи відхід побратимів загинув 68-річний командир штурмової групи ГУР полковник Костянтин Жук. Це… Читати більше
Печерський райсуд Києва оголосив запобіжний захід колишньому командирові 125 окремої бригади ТрО Артурові Горбенку, який… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.