Про це пише Bloomberg з посиланням на відповідний документ, цитує "ЄП".
Як розповіли у виданні, в документі викладені умови створення раніше запропонованого Фонду допомоги Україні з річним бюджетом близько 5 мільярдів євро, про який раніше уряди країн ЄС не могли домовитися.
"Необхідно якнайшвидше досягти політичної згоди щодо запропонованої мети – збільшити загальну фінансову стелю ЄФПЗ на 5 мільярдів євро, спеціально призначених для України", – наголосили в документі.
У межах нинішнього механізму фінансування, відомого як Європейський фонд миру (ЄФМ), країни-члени ЄС отримують відшкодування за зброю, яку вони надсилають Україні.
Розмір фонду кілька разів збільшувався, але рішення про виділення та виплату коштів вимагають одностайної підтримки.
"Необхідно якнайшвидше досягти політичної згоди щодо запропонованої мети – збільшити загальну фінансову стелю ЄФМ на 5 мільярдів євро, спеціально призначених для України", – зауважили в документі.
У проєкті зазначають, що подальші співставні щорічні збільшення можуть бути передбачені до 2027 року, виходячи з потреб України та за умови політичного лідерства з боку держав-членів.
У матеріалі також йде мова про те, що дипломатичні представники кількох країн, в тому числі Німеччини, на зустрічі в середу висловили припущення, що ЄФМ в його нинішньому вигляді стає менш ефективним. Адже більша частина майбутніх поставок буде здійснюватися коштом нових закупівель озброєнь, а не з наявних запасів.
Агентство Bloomberg повідомляє, що інші країни-члени хотіли б, щоб фонд допомоги був вбудований в ЄФМ. Водночас як деякі країни хочуть зберегти нинішній механізм.
Пропозиція зовнішньополітичного відомства ЄС спрямована на узгодження різних позицій шляхом зміни управління фондом, включаючи:
Окрім того, в проєкті йде мова про те, що відшкодування за поставки зі складів та односторонні закупівлі будуть поступово скасовані.
Передбачають, що у фонді буде два основних напрямки, які підтримуватимуться через ЄФМ:
Цей інструмент має доповнити будь-яку двосторонню допомогу, що надається Києву державами-членами.
Планують, що фонд буде використовуватися для задоволення найбільш нагальних потреб України в:
"Залучення неєвропейського озброєння та послуг до роботи ЄС з підготовки та оснащення українських військ, наприклад, в межах коаліції винищувачів F-16, має розглядатися в кожному конкретному випадку", підкреслили в документі.
Нагадаємо, що напередодні єврокомісар із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон заявив, що Європейський Союз планує виготовити 1,3 мільйона снарядів до кінця поточного року. І пріоритетом буде відправити більшість з них Україні.
Раніше Бретон висунув ідею створити оборонний фонд Європейського Союзу в розмірі 100 мільярдів євро. А також закликав наростити виробництво зброї, аби зрівнятись із потенціалом рф.
"Я переконаний, що ми це зробимо", – сказав він.
При цьому додав, що лідери ЄС обговорять це питання на саміті 1 лютого. Рішення про виділення грошей з бюджету ЄС на оборонну промисловість має схвалити саме Європейська рада.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.