Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Reuters.
Прем'єр під час засідання уряду подав заходи для допомоги румунським фермерам та перевізникам.
"Ми затверджуємо перший пакет заходів, погоджених із фермерами та перевізниками. Очевидно, що протести були виправдані", – заявив глава уряду.
Він уточнив, що заходи включають компенсацію у розмірі 100 євро за гектар і до 280 000 євро фермерам за втрату через війну в Україні.
Також в уряді схвалили зміни правил, яких вимагали перевізники.
Ситуація на кордоні
Черга на території Румунії у бік України в напрямку пункту пропуску "Порубне" становить приблизно 400 вантажних транспортних засобів.
"На території Румунії на кордоні з Україною блокується на даний момент три напрямки. Від 15 січня це пункт пропуску "Порубне", в подальшому напрямок пункту пропуску «Красноїльськ» і відучора третій напрямок, який був заблокований – пункт пропуску "Дякове"", – повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону "Єдині новини".
За його словами, відмінність полягає в тому, що в напрямку пункту пропуску "Красноїльськ" можуть перетинати кордон лише ті вантажні транспортні засоби, які прямують порожніми, а на двох інших – які можуть перевозити вантажі.
Ускладненість руху призвела до того, що вантажопотік значно впав.
"На щастя, відучора ми відмічаємо, що румунська сторона по напрямку пункту пропуску "Порубне" пропускає вантажні транспортні засоби в бік України", – зазначив речник.
Він також поінформував, що черга на території Румунії у бік України в напрямку "Порубного" становить приблизно 400 вантажних транспортних засобів.
"Якщо хоча б буде забезпечуватись та інтенсивність, яка є на даний момент в бік України, то водіям не доведеться довгий час перебувати в чергах", – резюмував Демченко.
Що відомо про протести перевізників та фермерів Румунії на кордоні з Україною
Нагадаємо, фермери з усієї Румунії вже тиждень протестують і блокують рух сільськогосподарською технікою та вантажівками вздовж кільцевих доріг великих міст, на в'їзді в порт Констанца, у районі митниці.
Фермери скаржилися на ціни на пальне, висловлювали невдоволення оподаткуванням, вимагали покращити кредитування сільського господарства та припинити завезення зерна з України.
На кордоні з Україною румунські фермери блокують пункти пропуску "Сірет" та "Вікову-де-Сус".
16 січня Прем'єр-міністр Румунії Йон-Марчел Чолаку заявив, що вже за кілька днів можуть завершитися протести румунських фермерів та далекобійників. За його словами, 99% питань фермерів вже вирішено і зараз ведуться переговори зі страховими компаніями щодо проблеми, яку порушили далекобійники.
"У нас була пандемія, енергетична криза, війна. Був приплив товарів з України на територію Румунії. Те матеріально-технічне забезпечення, яке фермери купували минулого року, вони купували дуже дорого, навесні воно подешевшало, і ціна на сільгосппродукцію зросла", — сказав він.
Чолаку заявив, що майже 99% запитів, які поставили аграрії, були закриті. І також вирішується питання, яке порушили румунські перевізники.
Станом на 18 січня румунські перевізники та фермери заблокували вже третій пункт пропуску на кордоні з Україною.
Лідер росії володимир путін заявив про готовність співпрацювати зі США у сфері рідкісноземельних металів, зокрема з родовищ… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з лідерами країн Північної Європи та Балтії: Президентом Фінляндії Александром… Читати більше
За реагування Міністерства оборони України було поновлено грошові виплати низці військовослужбовців, які раніше були необґрунтовано… Читати більше
Європейська комісія наступного місяця оприлюднить оцінку щодо приєднання України до роумінгової зони ЄС і сподівається… Читати більше
23 лютого, в переддень третьої річниці повномасштабного вторгнення росії проти України, 5 окрема штурмова бригада… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів переговори з Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн і… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.