Президент США підписав закон для уникнення урядового "шатдауну"
Президент США Джо Байден у п'ятницю, 19 січня, підписав законодавчу ініціативу Конгресу щодо тимчасового продовження фінансування федеральних установ та уникнення урядового «шатдауну», який міг би настати 20 січня.
Про це йдеться в офіційному повідомленні Білого дому, передає Рубрика.
Зокрема, зазначається, що президент підписав закон H.R. 2872, який передбачає асигнування на 2024 фінансовий рік у двоетапному форматі – до 1 та 8 березня.
"Президент підписав закон про подальші додаткові асигнування та інші продовження, 2024″, який забезпечує асигнування федеральним агентствам на 2024 фінансовий рік для продовження проєктів і заходів, що фінансуються в чотирьох із 12 щорічних законопроєктів про асигнування до 1 березня 2024 року", – ідеться в повідомленні.
Як повідомлялося, демократи й республіканці в Конгресі США продовжують переговори щодо ухвалення бюджету країни на поточний фінансовий рік. Бюджет складається із 12 законопроєктів, які стосуються окремих міністерств та відомств. Таким чином, для установ, що фінансуються на основі чотирьох із 12 законопроєктів, продовжений термін тимчасового фінансування до 1 березня. Для решти восьми – до 8 березня.
Нагадаємо, у жовтні минулого року президент США Джо Байден вніс до Конгресу запит із додатковим фінансуванням потреб національної оборони на загальну суму $106 млрд. Він передбачає виділення щонайменше $61,4 мільярда на військову та економічну допомогу Україні.
Раніше Рубрика повідомляла, що Президент США Джо Байден заявив, що готовий до серйозних змін у міграційній політиці, та закликав республіканців не блокувати допомогу Україні, бо в іншому разі доведеться платити ще більше.
Допомога Україні від США
Кілька місяців тому президент США Джо Байден запросив у Конгресу виділити понад 100 млрд доларів на потреби нацбезпеки. У пакеті передбачено понад 60 млрд доларів нового фінансування для допомоги Україні.
Республіканці в Конгресі відмовилися підтримувати подібну ініціативу. Вони вимагають, щоб до пакета внесли більш жорсткі заходи з охорони кордону з Мексикою.
Таким чином, уже понад місяць у Конгресі намагаються домовитися про такі заходи, щоб схвалити пакет.
12 січня стало відомо, що допомогу Україні від Сполучених Штатів призупинено до схвалення Конгресом нового фінансування.