Ворог запустив по Україні рідкісну 4-тонну ракету 60-х років

Війська російської федерації могли використати для удару по Україні ракету П-35. Ця ракета була прийнята на озброєння ще у 1962 році.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Defense Express.

Днями у соцмережах з'явилося фото уламків однієї з ракет, яку було знайдено на території України. Це перший відомий випадок використання росіянами такої ракети.

На опублікованих фото видно уламки П-35, ця ракета відрізняється значними габаритами.

Її довжина складає 10 метрів, а стартова вага – 4 тонни. Ракету було розроблено у 50-х роках, а прийнято на озброєння у 1962 році.

Варто зауважити, що це протикорабельна ракета, тому ймовірно РФ намагалась поцілити нею у об'єкти в південних областях України.

Фото: defence-ua.com

Фото: defence-ua.com

Як пише Defense Express, безпосередньо П-35 важко упізнати в уламках на фото. Однак ця ракета має досить специфічну будову крил.

П-35 все ще знаходиться на озброєння РФ та є засобом ураження берегового ракетного комплексу "Редут".

Береговий ракетний комплекс "Редут"

Станом на 2021 рік було відомо про 8 пускових.

При цьому П-35 використовувалась у стаціонарному комплексі "Утес", який відомий під назвою "Объект-100", який розміщений біля Балаклави.

Пуск П-35 з "Объект-100"

Там пускові ракет сховані під землею та підіймаються лише перед стартом.

Фото: defence-ua.com

Відомо, що росія мала один такий комплекс на острові Кильдин у Баренцевому морі. Також після окупації Криму під контролем рф опинився ще один такий комплекс.

Він раніше не функціонував, але був відновлений у 2016 році.

Окрім цього ракети П-35 були на озброєнні ракетних крейсерів проекту 58, але всі вони вже списані.

Остання модернізація ракети була у 1982 році.

Було відомо, що:

  • дальність застосування оновленої ракети складає до 300 км,
  • швидкість – до 1800 км/год,
  • а розмір бойової частини до 930 кг (ФКБЧ 4Г48).

Ракета П-35. Фото: defence-ua.com

Вона має класичну систему наведення для того часу – інерціальну на маршевій ділянці та вмикає активну радіолокаційну головку самонаведення на кінцевій.

В ракеті закладено можливість ураження берегових цілей. Однак через систему наведення вони мали б бути радіоконтрастними. Це свідчить про те, що пуски ракет П-35 схожі у застосуванні з ракетами Х-22.

Раніше ми повідомляли, що росія станом на січень 2024 року виробляє близько 115-130 стратегічних ракет плюс 100-115 ракет оперативно-тактичного класу. Це вказує на те, що за останні місяці виробництво не збільшилося.

Відзначимо, у січні НАЗК повідомило, що у російських авіаційних ракетах типу Х-59 було виявлено 42 деталей і компонентів іноземного виробництва.

Окрім того, у російській федерації провели модернізацію крилатих ракет Х-101, які тепер кращі від тих, якими окупанти завдавали ударів по Україні у 2022 році.

Як повідомляли, росія наростила виробництво ракет "Калібр" та Х-101 у 3-4 рази, а також удосконалила застосування ракетного озброєння і безпілотних літальних апаратів.

До того ж у влітку стало відомо, що для виготовлення російських крилатих ракет використовуються деталі, зроблені американськими компаніями.

Свіжі дописи

  • Новини

Система протиповітряної оборони NASAMS, яку обіцяла надати Канада, вже в Україні 

Систему протиповітряної оборони NASAMS американського виробництва, яку допоміг придбати уряд Канади, вже доставили в Україну. Це… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Окупанти ввечері вдарили по Запоріжжю та області: є загиблий, поранення отримала дитина

Ввечері, 22 листопада, російські загарбники завдали два удари по Запорізькій області. Один був по регіону,… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”

Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Зимова єПідтримка: у Мінекономіки роз’яснили, як отримати 1 000 гривень від держави

Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У ЗСУ спростували інформацію про ймовірну присутність північнокорейських військових на Харківщині

Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У трьох районах Києва не працює сигнал повітряної тривоги: у чому причина?

В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше

Friday November 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.