Про це hromadske повідомили у Державній прикордонній службі України.
Як зазначають, про блокування від представників прикордонної поліції Румунії українські прикордонники отримали інформацію після 10:00.
Державна митна служба України попереджала, що перед пунктом пропуску "Халмеу-Дякове" зі сторони Румунії розпочнеться акція місцевих автоперевізників та фермерів. Протестувальники планують перекрити рух вантажівок, блокада не стосуватиметься руху легкового транспорту та автобусів.
Румунські протестувальники вже блокують два пункти пропуску з Україною — "Сірет-Порубне" та "Вікову-де-Сус – Красноїльськ".
За даними Чернівецького прикордонного загону, станом на 8:00 18 січня в електронній черзі на перетин кордону через "Порубне" зареєструвалися 1 450 вантажівок.
Варто зазначити, що протести не організовуються централізовано асоціаціями, з якими велися урядом переговори. Міністр сільського господарства Румунії Флорін Барбу закликав фермерів, які залишилися на акції протесту, до нових дискусій.
"Я чекаю всіх фермерів у міністерстві, незалежно від того, чи є вони частиною асоціацій, які були цього тижня на зустрічах, чи вже дали мандат делегації, яка представила себе в міністерстві. Двері Міністерства завжди відкриті, а фермери завжди знайдуть у мені партнера для діалогу для розв'язання проблем, з якими вони стикаються", — зазначив Барбу.
Що відомо про протести перевізників та фермерів Румунії на кордоні з Україною
Нагадаємо, фермери з усієї Румунії вже тиждень протестують і блокують рух сільськогосподарською технікою та вантажівками вздовж кільцевих доріг великих міст, на в'їзді в порт Констанца, у районі митниці.
Фермери скаржилися на ціни на пальне, висловлювали невдоволення оподаткуванням, вимагали покращити кредитування сільського господарства та припинити завезення зерна з України.
На кордоні з Україною румунські фермери блокують пункти пропуску "Сірет" та "Вікову-де-Сус".
16 січня Прем'єр-міністр Румунії Йон-Марчел Чолаку заявив, що вже за кілька днів можуть завершитися протести румунських фермерів та далекобійників. За його словами, 99% питань фермерів вже вирішено і зараз ведуться переговори зі страховими компаніями щодо проблеми, яку порушили далекобійники.
"У нас була пандемія, енергетична криза, війна. Був приплив товарів з України на територію Румунії. Те матеріально-технічне забезпечення, яке фермери купували минулого року, вони купували дуже дорого, навесні воно подешевшало, і ціна на сільгосппродукцію зросла", — сказав він.
Чолаку заявив, що майже 99% запитів, які поставили аграрії, були закриті. І також вирішується питання, яке порушили румунські перевізники.
Українські захисники сьогодні, 7 січня, атакували командний пункт російських військ у Курській області. По ньому… Читати більше
Українські військові тримають оборону на західній околиці міста Курахове на Донеччині. Про це повідомив речник… Читати більше
Вже понад 11 млн заявок надійшло на отримання 1000 грн за програмою Зимова єПідтримка. Понад… Читати більше
На українських тимчасово окупованих територіях у дошкільних установах та освітніх закладах так звані "адміністрації" отримали… Читати більше
Аварія російських танкерів "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239" у Керченській протоці 15 грудня призвела до масштабного забруднення… Читати більше
Благодійний фонд “Право на захист” запустив онлайн-курс "Право на бізнес: як залучати ресурси на власну… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.