Фото: З відкритих джерел
Про це hromadske повідомили у Державній прикордонній службі України.
Як зазначають, про блокування від представників прикордонної поліції Румунії українські прикордонники отримали інформацію після 10:00.
Державна митна служба України попереджала, що перед пунктом пропуску "Халмеу-Дякове" зі сторони Румунії розпочнеться акція місцевих автоперевізників та фермерів. Протестувальники планують перекрити рух вантажівок, блокада не стосуватиметься руху легкового транспорту та автобусів.
Румунські протестувальники вже блокують два пункти пропуску з Україною — "Сірет-Порубне" та "Вікову-де-Сус – Красноїльськ".
За даними Чернівецького прикордонного загону, станом на 8:00 18 січня в електронній черзі на перетин кордону через "Порубне" зареєструвалися 1 450 вантажівок.
Варто зазначити, що протести не організовуються централізовано асоціаціями, з якими велися урядом переговори. Міністр сільського господарства Румунії Флорін Барбу закликав фермерів, які залишилися на акції протесту, до нових дискусій.
"Я чекаю всіх фермерів у міністерстві, незалежно від того, чи є вони частиною асоціацій, які були цього тижня на зустрічах, чи вже дали мандат делегації, яка представила себе в міністерстві. Двері Міністерства завжди відкриті, а фермери завжди знайдуть у мені партнера для діалогу для розв'язання проблем, з якими вони стикаються", — зазначив Барбу.
Що відомо про протести перевізників та фермерів Румунії на кордоні з Україною
Нагадаємо, фермери з усієї Румунії вже тиждень протестують і блокують рух сільськогосподарською технікою та вантажівками вздовж кільцевих доріг великих міст, на в'їзді в порт Констанца, у районі митниці.
Фермери скаржилися на ціни на пальне, висловлювали невдоволення оподаткуванням, вимагали покращити кредитування сільського господарства та припинити завезення зерна з України.
На кордоні з Україною румунські фермери блокують пункти пропуску "Сірет" та "Вікову-де-Сус".
16 січня Прем'єр-міністр Румунії Йон-Марчел Чолаку заявив, що вже за кілька днів можуть завершитися протести румунських фермерів та далекобійників. За його словами, 99% питань фермерів вже вирішено і зараз ведуться переговори зі страховими компаніями щодо проблеми, яку порушили далекобійники.
"У нас була пандемія, енергетична криза, війна. Був приплив товарів з України на територію Румунії. Те матеріально-технічне забезпечення, яке фермери купували минулого року, вони купували дуже дорого, навесні воно подешевшало, і ціна на сільгосппродукцію зросла", — сказав він.
Чолаку заявив, що майже 99% запитів, які поставили аграрії, були закриті. І також вирішується питання, яке порушили румунські перевізники.
Приблизно 70% зброї, яку застосовує українська армія на полі бою, — це міжнародна допомога партнерів.… Читати більше
Колекціонер Тарас Лагойда подарував Херсонському художньому музею роботу Олексія Шовкуненка. Про це повідомляє Херсонський художній… Читати більше
У відомстві наголосили, що реальних доказів того, що російські війська 6 лютого намагалися запустити по… Читати більше
Олена Зеленська повідомила, що результати дослідження у межах всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" свідчать,… Читати більше
Папа Римський зустрівся 5 лютого із сімома дівчатами-сиротами віком від 6 до 19 років з… Читати більше
Військові Збройних сил України змогли збити керовану авіаційну бомбу у Запоріжжі. Це вже не перший… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.