Як зазначають в МОЗ, проєкт має розв'язати питання доступності ліків в селах, пише Рубрика.
У чому проблема?
За даними МОЗ, наразі в селах та селищах міського типу працюють близько 5 700 аптек та аптечних пунктів.
Натомість загалом по країні залишається понад 20 000 сіл, які не мають аптечних пунктів.
Також на прифронтових територіях, де суттєво зруйнована медична та аптечна інфраструктура, наразі гостро відчувається нестача лікарських препаратів.
Яке рішення?
На Харківщині розпочала роботу перша мобільна аптека в Україні.
Крім цього, в період воєнного стану мобільні аптеки зможуть працювати на прифронтових територіях та у зонах надзвичайних ситуацій.
"Одне з питань, яке підіймалось Президентом України під час останнього засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, та над вирішенням якого ми активно працюємо в нашому міністерстві вже певний час – це доступність ліків в селах. Тепер жителі 80 населених пунктів області зможуть отримати необхідні їм для лікування медпрепарати, в тому числі і за державною програмою "Доступні ліки", тобто безоплатно або з невеликою доплатою. Сподіваюся на активну позицію та залученість інших субʼєктів аптечного ринку до цієї ініціативи в різних областях України", – зазначив під час візиту на Харківщину міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.
Як це працює?
За його словами, дуже важливо об'єднати зусилля влади і бізнесу задля забезпечення доступності медпрепаратів.
Маршрут мобільних аптек на Харківщині, які будуть доставляти ліки у села та селища без аптечних пунктів, налічує 80 населених пунктів.
Пацієнти отримуватимуть інформацію щодо прибуття мобільної аптеки від сімейного лікаря або місцевої влади.
Маршрут будуватиметься відповідно до потреб громад, визначених сімейними лікарями, та з урахуванням безпекової ситуації у регіоні.
Мобільні аптеки можуть відпускати як лікарські засоби за рецептом, так і безрецептурні, а асортимент визначатиме ліцензіат. Всі рецептурні препарати відпускатимуться виключно за рецептом як паперовим, так і електронним.
У мобільних аптеках заборонено продаж:
У ліцензійних умовах прописані чіткі вимоги до створення мобільних аптек.
Зокрема автомобіль повинен містити на зовнішніх поверхнях напис "мобільний аптечний пункт" та інформацію про приналежність до певного ліцензіата (аптеки, аптечної мережі чи інших субʼєктів, що мають відповідні ліцензії).
У транспортному засобі має бути:
Мобільні аптеки працюватимуть у вигляді транспортного засобу та виключно у сільській місцевості, де відсутні стаціонарні аптечні пункти.
Як повідомляла Рубрика, у серпні 2023 року Кабінет Міністрів змінив ліцензійні умови провадження діяльності із роздрібної торгівлі лікарськими засобами та дозволив продавати ліки у мобільних аптечних пунктах.
Зауважимо, регулювання фармацевтичної галузі України поступово переходить на стандарти ЄС, відтак одним із кроків на цьому шляху стане впровадження системи верифікації лікарських засобів в Україні з 2D-кодуванням.
Також Рубрика повідомляла, що "Укрпошта" планує доставляти ліки на деокуповані та прифронтові території.
Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше
У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше
Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше
Українські стартапери підкорили Нью-Йоркську фондову біржу (NYSE) та здобули перемогу на міжнародному конкурсі з молодіжного… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.