Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство оборони України.
У чому проблема?
Безпілотники були на першому місці в списку військової техніки, яку шукало раніше та й тепер українське військове керівництво.
Окрім того, Україна також будує флот військово-морських безпілотників, які вона розгортає для наведення на російські судна в Чорному морі.
Однак до масових виробництв Україна поки що не дотягує, а тільки великими темпами розвивається. У росії ж виготовлення БпЛа проходить більш активно, при чому Іран дуже в цьому допомагає, поставляючи "Шахеди".
До того ж радіоелектронна боротьба (РЕБ) також стала одним з найважливіших напрямів війни в Україні. І Київ, і Москва змушені постійно вдосконалювати свої технології, щоб перевершити супротивника.
Рекордна кількість повітряних атак росії на Україну в новорічний період стала свідченням того, що Київ намагається зміцнити свої технології радіоелектронної боротьби. Вони спрямовані на глушіння і відволікання ворожих безпілотників і керованих ракет.
Захистити Україна повноцінно сама себе не в змозі через обмеження ресурсів, тому на допомогу вирішили прийти країни-партнери.
Яке рішення?
Ініціатором створення коаліції дронів стала Латвія – під час зустрічі її Міністра оборони Андріса Спрудса з Міністром оборони України Рустемом Умєровим у грудні 2023 року.
Глава оборонного відомства Латвії Андріс Спрудс заявив, що балтійська країна бере участь у створенні коаліції з майже 20 країн для озброєння українських військових "тисячами" нових безпілотних літальних апаратів.
"Основна мета – зробити все, щоб якомога більше цих безпілотників було доставлено в Україну", – сказав Спрудс.
За слів латвійського колеги, ця ініціатива допоможе українським військовим у війні, де використання дронів стало важливим елементом бойових дій.
"Жорстоке вторгнення росії в Україну продемонструвало стратегічну цінність та ефективність використання безпілотників у бойових діях.
Ми маємо сприяти перевазі України на полі бою та демонструвати довгострокову підтримку Україні. Тому ставимо перед собою високі завдання", – виступив з промовою Міністр оборони Латвії.
Як це працює?
"Успіх наших військових залежить від асиметричної відповіді, яку ми даємо ворогу. Українське виробництво вже зараз показує результати, а це – понад 70 зразків безпілотних апаратів, які легалізовані й експлуатуються на передовій.
І зараз ми потребуємо допомоги для масштабування", – аргументувала заступниця Міністра оборони.
У межах підготовки до зустрічі в Рамштайні, заступниця Міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко презентувала представникам 13 країн-учасників потребу України в:
"Воювати мають технології, а не люди. Коаліція дронів стане ще одним кроком до реалізації цієї ідеї. Це збереже багато життів.
Підсилення та розвиток виробництва безпілотних систем дозволить трансформувати армію і зробити новітні технології сьогоднішньою реальністю. Окремо запрошую нації до розробки програмних рішень, які створять майбутнє цієї сфери", – звернулася до партнерів заступниця.
Країни-партнери висловили підтримку та розуміння доцільності створення коаліції.
Про свої наступні кроки вони повідомлять вже 23 січня під час засідання Контактної групи з питань оборони України.
Нагадаємо, що в Україні розробили бронепробивний боєприпас для FPV-дронів. Це озброєння ефективне проти легкоброньованої техніки (САУ, БМП, БТР), яка захищена протикумулятивними та протидроновими засобами.
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.