Про це повідомляє Рубрика з посиланням на прес-службу Офісу генерального прокурора та прес-службу ДБР.
Зазначається, що підозрюваними є двоє керівників підприємств та їх представник. У прокуратурі не розкривають імен фігурантів, разом з тим, як повідомляли джерела РБК-Україна в правоохоронних органах, йдеться про справу львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича та його сина Романа зокрема.
"У клопотаннях прокуратура просить застосувати до фігурантів запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі 500 млн грн кожному", – йдеться в заяві Офісу генпрокурора.
Сьогодні, 18 січня, суд розпочав розгляд першого клопотання.
Також у прокуратурі додали, що ще "одного учасника злочинної організації оголошено у розшук".
А у ДБР повідомили, що у середу, 17 січня, Гринкевичу, його сину Роману та ще трьом керівникам підконтрольних їм компаній, оголосили підозри.
"Вчора проводилися низка невідкладних обшуків, щоб знайти й затримати членів злочинного угруповання, в тому числі родича львівського бізнесмена. На жаль його поки не знайшли, але підозра в шахрайстві та участі в злочинному угрупованні йому оголошена в установленому законом порядку", – розповіла радниця ДБР Тетяна Сапьян.
За її словами, сина бізнесмена оголошено в розшук.
"Якщо вам відомо про його місце перебування повідомляйте правоохоронним органам. Кордон він офіційно не перетинав", – повідомила вона.
Сьогодні ж у ДБР очікували, що суд обере запобіжний захід Ігорю Гринкевичу.
Згодом з'явилась інформація, що Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід одному з фігурантів справи, до якої причетний львівський бізнесмен Ігор Гринкевич, у вигляді тримання під вартою. Також передбачено можливість застави.
"Суд задовольнив клопотання Офісу генерального прокурора і застосував до одного з фігурнатів запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 16.03.24 із заставою 500 001 528 гривень (165 126 прожиткових мінімумів). Розгляд інших клопотань продовжується", – заявила речник Офісу генерального прокурора України Надія Максимець.
За інформацією джерел ЗМІ, запобіжний захід обрали Андрію Колотилу.
Джерело уточнило, що Колотило діяв в окремих випадках і представляв одночасно всі три фірми, пов'язані з Гринкевичем.
Що відомо про справу Грінкевича
Варто зазначити, що у розпал війни, коли кожна копійка спрямована на оборону країни. Проте деякі особи знаходять способи збагатитися за рахунок державних закупівель, зокрема компанії родини Юрія Гринкевича, колишнього заступника Міністра оборони України, які виграли тендерів Міноборони на загальну суму понад 3,2 млрд грн.
Юрій Гринкевич хоч і звільнився з посади заступника міністра у 2020 році, але, схоже, зберіг вплив у Міністерстві оборони. Його брат Олег Гринкевич є засновником та бенефіціаром низки компаній, які регулярно беруть участь у тендерах Міноборони.
Ми писали в кінці року, що працівники Державного бюро розслідувань затримали львівського бізнесмена, який був одним з найбільших постачальників Міністерства оборони: він пропонував 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління ДБР.
Як повідомили у відомстві, за хабар підприємець хотів повернути майно підконтрольних йому компаній, яке було вилучене у рамках кримінального провадження. За даними "УП", мова йде про Ігоря Гринкевича.
Саме ж провадження стосувалося оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ під час яких Міноборони було завдано понад 1 млрд грн збитків.
Загалом же компанії бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд грн. Втім, багато контрактів не було виконано, а деякі не в повному обсязі або за завищеними цінами.
Гринкевичу оголосили підозру за ч. 3 ст. 369 ККУ (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 8 років.
Також 30 грудня Печерський районний суд міста Києва обрав Гринкевичу запобіжний захід. Його взяли під варту з альтернативою у вигляді застави в розмірі понад 420 мільйонів гривень. Наразі підприємець лишається під арештом.
А Суд заарештував майно скандального львівського бізнесмена Гринкевича. Наразі правоохоронці перевіряють причетність колишніх посадовців Міністерства оборони до оборудок з компаніями бізнесмена.
30 грудня 2024 року у віддаленому селі в Кенії впав металевий об’єкт вагою пів тонни… Читати більше
Національні прапори у США залишатимуться приспущеними до 29 січня 2025 року у зв’язку з трауром… Читати більше
На сході України російські загарбники знищили деякі позиції Сил оборони. Йдеться про позиції у районі… Читати більше
На тлі енергетичної кризи у невизнаному Придністров’ї, яка залишила тисячі людей без опалення та газу,… Читати більше
Трагічні наслідки масованої атаки безпілотних літальних апаратів 3 січня на Київщині забрали ще одне життя.… Читати більше
Державний енергооператор Словаччини SEPS підтвердив готовність продовжувати постачання електроенергії до України для надання аварійної допомоги… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.