fbpx
Сьогодні
Реклама 10:38 17 Січ 2024

Боротьба з лудоманією в Україні

Не зважаючи на легалізацію гральних ігор у 2020 році, проблема лудоманії залишається актуальною і нині. Хоча законність дозволила їй вийти їй на поверхню, а регуляторам активно працювати над її подоланням. 

Як зазначив у інтервʼю журналу Gambler голова комісії з регулювання азартних ігор та лотерей Іван Рудий: "Захист прав громадян, а також боротьба із залежністю від азартних ігор – це одне з ключових завдань КРАІЛ".

Одним з інструментів боротьби є внесення осіб з нездоровим ставленням до азартних ігор до "Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та участі в азартних іграх". За 10 місяців 2023 року до Реєстру внесено 2244 людини, а станом на 4 січня цього року у Реєстрі перебувають 3136 людини.

Боротьба з лудоманією в Україні

Обмежити себе від участі в азартних іграх може особисто сам гравець та родичі першого ступеню споріднення, якщо гравець завдає шкоду собі чи сімʼї. Обмеження може тривати від 6 до 36 місяців. І після закінчення строку заяву необхідно писати знову аби поновитись у реєстрі. 

Найчастіше обмежуються саме за власним бажанням, що свідчить про те, що суспільство не тільки розуміє проблему, але й побачило можливі шляхи її вирішення, тобто зростає довіра до регулятора. Це є свідченням того, що ми рухаємось у правильному напрямку. 

Основна відповідальність за боротьбу з лудоманією лежить саме на організаторах азартних ігор. Легальні оператори зацікавлені у "екологічному" гравцеві та вкладають кошти у вивчення та попередження залежності. 

КРАІЛ підходить до боротьби з лудоманією комплексно, спільно з іншими структурами, проводить дослідження серед гравців і це дозволяє впроваджувати ефективні заходи для розв'язання проблеми. Важливим також є проведення просвітницької роботи серед молоді щодо ризиків азартних ігор і можливої залежності.

Легальні організатори гральних ігор розвивають у гравців відповідальне ставлення, а це сприяє створенню безпечного та прийнятного геймінгового середовища для всіх учасників.

 Команда з оглядів казино Про Інтернет зазначає, що проблема лудоманії лишається гострою, проте останнім часом активізувалися заходи для її подолання на державному рівні у співпраці з організаторами азартних ігор. Попереду ще багато роботи, але позитивні зрушення та результати є.

На правах реклами

Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: