Водні ресурси Землі зменшуються внаслідок потепління на кожен додатковий градус: до чого це може призвести

За останні 40 років внаслідок кліматичної кризи сніговий покрив у більшості частин Північної півкулі значно скоротився, це веде до тенденції зменшення водних ресурсів та несе небезпеку для мільйонів людей.

Про це йде мова у дослідженні науковців Дартмутського коледжу, опублікованому в журналі Nature, пише CNN.

Як наголошують науковці, що через глобальне потепління райони на південному заході та північному сході США, а також у Центральній і Східній Європах отримували в кілька разів менше снігу, ніж раніше. За їхніми підрахунками, йдеться про 10-20% за десятиліття

"Цілком очевидно, що зміна клімату негативно впливає на сніг і воду. І кожен додатковий градус потепління буде забирати все більшу і більшу частину ресурсів снігової води", – сказав автор дослідження Олександр Готліб.

Фото: Yevhenii Prokopchuk, 25-а УАЕ

Учені виявили, що втрата снігового покриву прискорюється, коли середня температура взимку підіймається вище -8°C. На танення снігу також впливає й помірне підвищення температури.

Окрім того, через зміну клімату також виникне чимало проблем у густонаселених районах, що залежать від снігу, який використовують як джерело питної води. А ще через нестачу снігу водні басейни багатьох озер та річок вже зараз мають нижчий рівень за норму.

Сніг також допомагає запобігти лісовим пожежам або може зменшити їхню інтенсивність. На відміну від дощу, який швидко стікає, сніг тане повільно та може забезпечити тривале виділення води в ґрунт. 

Від зменшення кількості снігу постраждає й бізнесзимовий відпочинок вже у близькому майбутньому може стати недоступним. У деяких місцях температура наближається до таких показників, за яких неможливо буде підтримувати діяльність курортів навіть зі штучним снігом.

Фото: Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост

Нагадаємо, що космічне агентство Сполучених Штатів NASA та Індійська організація космічних досліджень ISRO невдовзі запустять радарний супутник NISAR, який відстежуватиме деякі ключові показники стану земної поверхні, зокрема щодо водно-болотних угідь, деформації ґрунту під дією вулканів, руху наземного й морського льоду.

Також на полях міжнародної конференції СОР28 українські вчені розповіли про вплив на Антарктику й планету загалом кліматичних аномалій, які зафіксували на станції "Академік Вернадський".

Свіжі дописи

  • Новини

Україна підписала кредитну угоду з Євросоюзом про макрофінансову допомогу до €35 мільярдів

Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, міністр фінансів України Сергій Марченко та голова НБУ Андрій Пишний підписали… Читати більше

Wednesday December 4th, 2024
  • Новини

Опозиція Південної Кореї подала до парламенту звернення про імпічмент президента Юна

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль вранці середи за місцевим часом офіційно скасував надзвичайний воєнний… Читати більше

Wednesday December 4th, 2024
  • Новини

Сили ППО вночі збили 29 ворожих дронів, ще 18 – локаційно втрачені

Війська росії у ніч на 4 грудня атакувала Україну керованою авіаційною ракетою та 50-ма безпілотниками.… Читати більше

Wednesday December 4th, 2024
  • Новини

рф намагається дискредитувати Україну, звинувачуючи у відмові від обміну полоненими, – ISW

росія активно здійснює дискредитаційні кампанії проти української влади, намагаючись посіяти недовіру серед громадян до уряду… Читати більше

Wednesday December 4th, 2024
  • Новини

Генштаб: російські загарбники 88 разів атакували Покровський та Курахівський напрямки

На фронті протягом минулої доби відбулось 192 бойових зіткнення. Майже половину атак ворога ЗСУ відбили… Читати більше

Wednesday December 4th, 2024
  • Новини

У Болгарії повідомили про надання Україні нового пакета військової допомоги

Болгарія в рамках оборонної допомоги продовжує надавати Україні різні види озброєння, а також техніку та… Читати більше

Wednesday December 4th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.