fbpx
Сьогодні
Рішення 14:35 16 Січ 2024

Українці українцям близькі: в Києві відбудеться Національна конференція щодо тимчасово окупованих територій

Фото: Звідкритих джерел

20-21 січня 2024 року Українська Волонтерська Служба проведе дводенний захід, який покликаний підвищити змістовність і видимість публічного дискурсу щодо стану та проблем надання допомоги в окупації.

Про це пише Рубрика.

У чому проблема?

Через повномасштабну війну майже 5 мільйонів українців за даними Мінрегіону були вимушені шукати новий дім в інших громадах.

Так, кожна п'ята людина у Львові є внутрішньо переміщеною особою, а в Ужгороді — кожна третя.

Загалом місцеві жителі у такій ситуації стають супергероями: не тільки звикають до нових сусідів, а підтримують їх та надають допомогу. У містах активно працюють штаби, волонтерські центри та державні структури.

За цей час підхід до соціальної адаптації та інтеграції постраждалого населення суттєво змінився. 

Своєю чергою прифронтові області взагалі мають свою специфіку. На кшталт, у Запоріжжі повідомили, що не мають окремої програми, проте залучають багато ресурсів для допомоги та працевлаштування ВПО.

"Запоріжжя розташоване близько до лінії фронту, люди тут постійно переїжджають через обстріли, тому ми працюємо з актуальними запитами без довгострокових програм. У нас діє Інститут розвитку міста, в якому ми активно забезпечуємо потреби ВПО. Окремо ведемо базу вакансій, яку постійно оновлюємо і направляємо на райони й ОТГ", — зазначає Вікторія Агєнтаєва, директорка КП "Інститут розвитку міста Запоріжжя" Запорізької міської ради.

Яке рішення?

20-21 січня 2024 року Українська Волонтерська Служба проведе дводенний захід, який покликаний підвищити змістовність і видимість публічного дискурсу щодо стану та проблем надання допомоги в окупації.

Як це працює?

Програма конференції: 

1 день — знайомство та налагодження партнерств за допомогою фасилітаторів. Серед учасників конференції будуть профільні державні органи, міжнародні донорські організації, представники національних та міжнародних медіа, громадські активісти та волонтери, що активно підтримують людей в тимчасовій окупації.

2 день — панельні дискусії. Основні теми з питань ТОТ:

  • Як продовжувати допомагати та не нашкодити?
  • Як не втрачати віру в людей та в Україну?
  • Як розповідати про злочини РФ в Україні та світі?
  • Які є напрацювання волонтерської спільноти щодо методів відбудови довіри та роботи з поверненням української ідентичності?

Цей захід — це не лише форум для обговорення актуальних тем, але й можливість знайти рішення, подивитися на ключові напрямки з різних сторін та почати співпрацю з іншими учасниками задля допомоги на тимчасово окупованих територіях України.

Усі деталі та форма реєстрація на подію за посиланням: https://forms.gle/J8dXX81TZTpxSGF67

Як повідомили організатори, кількість місць для участі в конференції обмежена!

Зареєструватися можна до 18 січня

Також уточнили, що для волонтерів і активістів з інших міст, чия діяльність пов'язана з ТОТ, організація покриває витрати на проїзд і організовує поселення

Подія створена Українською Волонтерською Службою в межах програми "Близькі", що реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID "Зміцнення громадської довіри (UCBI)".

Нагадаємо, що у Львівській області створили цифрову платформу "Опліч", на якій розміщена інформація про інвестиційні об'єкти у Львівській області, чинні міжнародні та державні програми підтримки як для місцевого та релокованого бізнесу, так і осіб з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Окрім того, при Тимчасовій спеціальній комісії ВР утворили робочу групу з розв'язання житлових питань внутрішньо переміщених осіб, яка проводитиме аудит житлового фонду, щоб визначити приміщення для проживання переселенців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: