У Румунії уряд досяг домовленості з фермерами після тижня протестів: що відомо про домовленості
Прем'єр-міністр Румунії Йон-Марчел Чолаку заявив, що вже за кілька днів можуть завершитися протести румунських фермерів та далекобійників. За його словами, 99% питань фермерів вже вирішено і зараз ведуться переговори зі страховими компаніями щодо проблеми, яку порушили далекобійники.
Як пише Рубрика, про це Чолаку сказав в інтерв'ю телеканалу Antena 3, цитує Romania Insider.
На думку прем'єра Румунії, протести у країні виправдані через "накопичене розчарування".
"У нас була пандемія, енергетична криза, війна. Був приплив товарів з України на територію Румунії. Те матеріально-технічне забезпечення, яке фермери купували минулого року, вони купували дуже дорого, навесні воно подешевшало, і ціна на сільгосппродукцію зросла", — сказав він.
Чолаку заявив, що майже 99% запитів, які поставили аграрії, були закриті. І також вирішується питання, яке порушили румунські перевізники.
Видання Romania Insider зазначає: навіть якщо деякі галузеві асоціації Румунії підтримують оптимістичний погляд прем'єра Чолаку, протести не організовуються централізовано такими асоціаціями.
Ультраправі партії також спробували використати протести у передвиборчих цілях, але фермери та перевізники переважно їх відкинули.
Маріус Міку, представник Альянсу з питань сільського господарства та співробітництва (AAC) — найбільшої організації румунських фермерів, яка включає чотири великі федерації, — після переговорів з урядовцями оголосив:
"Було досягнуто згоди щодо претензій фермерів і, ймовірно, буде ухвалене рішення про призупинення протестів".
Цю заяву не підтвердили фермери, які блокують рух на в'їзді в Бухарест.
Перед цим Альянс надіслав уряду список із 14 запитів із зазначенням термінів виконання та погрожував ініціювати санкціонований національний протест, якщо їх не схвалять.
Угоди між урядом та фермерами досягли після більш ніж трьох годин переговорів. Міку пояснив, що вона не означає негайного припинення протесту, оскільки майбутні переговори з транспортниками, які триватимуть до 18 січня, можуть вплинути на їх тривалість.
Нагадаємо, фермери з усієї Румунії вже тиждень протестують і блокують рух сільськогосподарською технікою та вантажівками вздовж кільцевих доріг великих міст, на в'їзді в порт Констанца, у районі митниці.
Фермери скаржилися на ціни на пальне, висловлювали невдоволення оподаткуванням, вимагали покращити кредитування сільського господарства та припинити завезення зерна з України.
На кордоні з Україною румунські фермери блокують пункти пропуску "Сірет" та "Вікову-де-Сус".