Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на народних депутатів України Ірину Геращенко, Ярослава Железняка та Олексія Гончаренко.
"За" законопроєкт проголосували 214 депутати, тоді як мінімальна кількість голосів, яка потрібна для ухвалення, — 226. Законопроєкт відправили на повторне друге читання.
Законопроєкт напрацьовувався спільно з Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією України. 9 грудня 2023 року парламент проголосував за документ у першому читанні.
Депутат Гончаренко пропонував перед другим читанням певні правки:
"Наприклад, не накладати штраф якщо людина запізнилась на потяг, або якщо необхідно супроводжувати людину, якій потрібна медична допомога тощо".
Які штрафи за порушення комендантської години пропонує законопроєкт № 10195
Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, за порушення комендантської години передбачається накладення штрафу на громадян від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, тобто від 8 500 до 17 тисяч гривень.
За умови повторного правопорушення протягом року сума штрафу подвоюється і становить для громадян від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів, тобто від 17 до 34 тисяч гривень.
Для суб'єктів господарювання (бізнесу) покарання за порушення комендантської години передбачає накладення штрафу на керівника суб'єкта господарювання, фізичну особу-підприємця від трьох тисяч до шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів, тобто від 51 до 102 тисяч гривень.
У разі повторного правопорушення — від 102 до 204 тисяч гривень.
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, у Києві протягом останнього року правоохоронці виявили 41 394 порушників комендантської години. Як розповіли поліціянти, із загальної кількості порушників 40 017 людей доставили до управлінь поліції для подальшого розбору ситуації.
Зауважимо, що на сьогодні за порушення комендантської години покарання не передбачене. Притягнення до відповідальності можливе лише в разі вчинення адміністративних чи кримінальних правопорушень, кажуть поліцейські.
Однак, правоохоронні патрулі мають право перевіряти посвідчення та документи, що підтверджують особу, громадянство України чи спеціальний статус. А якщо документів немає, правоохоронці можуть затримувати людей і доставляти до органів влади або підрозділів Нацполіції для встановлення особи. Також за потреби проводити огляд речей, транспорту, багажу та вантажів.
Как выбрать VPS на Windows? Если ваша работа связана с продуктами Microsoft, такими как ASP.net,… Читати більше
Німецька компанія C. Bechstein Pianoforte AG передала близько 100 фортепіано W. Hoffman для українських мистецьких… Читати більше
Серьги должны подчеркивать безупречный вкус и уникальность делового образа. Но комбинировать украшения с лаконичным костюмом… Читати більше
Фахівці Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" пояснили, яку техніку застосувати, щоб допомогти сторонній людині… Читати більше
Американський президент Дональд Трамп вважає Кім Чен Ина "розумним хлопцем" та заявив, що планує відновити… Читати більше
У ніч на 24 січня російські загарбники вкотре атакували Україну ударними дронами. Через падіння уламків… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.