Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на народних депутатів України Ірину Геращенко, Ярослава Железняка та Олексія Гончаренко.
"За" законопроєкт проголосували 214 депутати, тоді як мінімальна кількість голосів, яка потрібна для ухвалення, — 226. Законопроєкт відправили на повторне друге читання.
Законопроєкт напрацьовувався спільно з Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією України. 9 грудня 2023 року парламент проголосував за документ у першому читанні.
Депутат Гончаренко пропонував перед другим читанням певні правки:
"Наприклад, не накладати штраф якщо людина запізнилась на потяг, або якщо необхідно супроводжувати людину, якій потрібна медична допомога тощо".
Які штрафи за порушення комендантської години пропонує законопроєкт № 10195
Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, за порушення комендантської години передбачається накладення штрафу на громадян від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, тобто від 8 500 до 17 тисяч гривень.
За умови повторного правопорушення протягом року сума штрафу подвоюється і становить для громадян від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів, тобто від 17 до 34 тисяч гривень.
Для суб'єктів господарювання (бізнесу) покарання за порушення комендантської години передбачає накладення штрафу на керівника суб'єкта господарювання, фізичну особу-підприємця від трьох тисяч до шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів, тобто від 51 до 102 тисяч гривень.
У разі повторного правопорушення — від 102 до 204 тисяч гривень.
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, у Києві протягом останнього року правоохоронці виявили 41 394 порушників комендантської години. Як розповіли поліціянти, із загальної кількості порушників 40 017 людей доставили до управлінь поліції для подальшого розбору ситуації.
Зауважимо, що на сьогодні за порушення комендантської години покарання не передбачене. Притягнення до відповідальності можливе лише в разі вчинення адміністративних чи кримінальних правопорушень, кажуть поліцейські.
Однак, правоохоронні патрулі мають право перевіряти посвідчення та документи, що підтверджують особу, громадянство України чи спеціальний статус. А якщо документів немає, правоохоронці можуть затримувати людей і доставляти до органів влади або підрозділів Нацполіції для встановлення особи. Також за потреби проводити огляд речей, транспорту, багажу та вантажів.
Посол України в Польщі Василь Боднар заявив, що більше за тисячу заяв надійшло до Українського… Читати більше
Поліція столиці викрила двох чоловіків, які представляючись колишніми військовими Збройних сил, просили гроші у перехожих біля… Читати більше
російські загарбники знову залякують українців "потужним ударом". Однак варто пам'ятати, що небезпека триває щоденно вже… Читати більше
Нещадно війська КНДР почали брати участь у бойових діях проти України, проте російська федерація намагається… Читати більше
Новобраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пригрозив повернути під контроль Вашингтона Панамський канал у випадку,… Читати більше
Кабінет Міністрів розподілив кошти Всесвітньої продовольчої програми ООН Міністерству освіти та науки на покращення якості… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.