Про це він заявив в інтерв'ю Układ Sił, пише Рубрика.
"Я вважаю, що те, про що ми повинні говорити, про що ми повинні вже починати думати, це українсько-польський союз в рамках Європейського Союзу. Тому що ми будемо двома дуже сильними гравцями. Ми зробимо Польщу сильнішою, а Польща зробить нас сильнішими", – сказав Кулеба.
На його думку, Україні та Польщі вже зараз варто задуматись над питанням того, як надалі вирішувати двосторонні проблеми на шляху до Європейського Союзу.
Мова йде зокрема про блокування польськими фермерами кордону з Україною та експортом українського зерна.
"Чим глибше ми заглиблюємося в переговори про вступ, тим більше таких питань буде виникати з різних сторін. Поляки та українці повинні не допускати переростання таких ситуацій у проблеми та вирішувати їх швидко та дружньо, оскільки нам уже не вдалося запобігти їх виникненню", – заявив міністр.
Він також вважає, що як Україні, так і Польщі варто задуматись над тим, що країни будуть разом робити в Європейському Союзі та який буде спільний внесок.
Кулеба зауважив, що після вступу України до ЄС вся Східна Європа буде частиною одного європейського політичного проекту, за винятком Білорусі.
"Вперше в історії вся Європа від Лісабона до Києва житиме як одне ціле. Українці та поляки будуть частиною цього великого проекту і матимуть свою роль. Це той вид стратегічної дискусії та партнерства, до якого, на мою думку, ми повинні прагнути", – сказав він.
Переговори України про вступ до ЄС
Нагадаємо, що 14 грудня, лідери країн Європейського Союзу ухвалили рішення почати процес перемовин про вступ України та Молдови до ЄС.
Водночас, за підсумками дискусії, глави держав та урядів не змогли досягти консенсусу та прийняти поправки до багаторічного бюджету ЄС на 2024-2027 роки, які передбачали, зокрема, створення Українського фонду в обсязі 50 мільярдів євро для бюджетної підтримки України в умовах війни та для створення умов для її повоєнного відновлення. Розгляд цього питання європейські лідери перенесли на початок наступного року.
Як писала Рубрика, 8 листопада Європейська комісія офіційно рекомендувала державам ЄС почати переговори щодо вступу до Євросоюзу України.
Тоді ж ЄК представила звіт щодо прогресу України у 2023 році з подальшими рекомендаціями. Серед них — необхідність виконати всі рекомендації Венеційської комісії стосовно нацменшин, а саме внести деякі зміни до законодавства про державну мову, ЗМІ та освіту.
Нещодавно в Офісі Президента зазначили, що Україна виконала понад 90% рекомендацій Європейської комісії.
8 січня президент України Володимир Зеленський підписав указ про День армійської авіації Сухопутних військ Збройних… Читати більше
Перші ліки на основі медичного канабісу пройшли реєстрацію в Україні: вони можуть зʼявитися в українських… Читати більше
Командувач Сухопутних військ генерал-майор Михайло Драпатий взяв під контроль ситуацію у 155-й бригаді імені Анни… Читати більше
У Донецькій області російсько-окупаційні війська зруйнували деякі позиції Сил оборони під час ведення штурмових дій… Читати більше
Німецька компанія Knauf розпочинає будівництво нового заводу в Україні для виробництва гіпсокартону та сухих будівельних… Читати більше
Столична лікарня "Феофанія" успішно провела тестову імплантацію програмованого нейростимулятора спинного мозку (Spinal Cord Stimulation, SCS)… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.