Про це повідомляє Рубрика з посиланням на інтерв'ю посла Канади в Україні Наталки Цмоць "ЄП".
За словами дипломата, відповідну копію проекта угоди канадська сторона вислала до заступника керівника ОПУ Ігоря Жовкви.
"Я дуже рада вам повідомити, що в п'ятницю,12 січня, Канада вислала Ігореві Жовкві копію угоди, щоб розпочати детальніші переговори, аби за кілька тижнів закінчити переговори між Канадою і Україною", – сказала Цмоць.
Посол Канади наголосила, що вважає слово "запевнення" дуже важливим, коли мова йде про безпекову угоду.
Вона уточнила, що на думку Оттави, це має бути не "безпекові гарантії", а угода про "безпекові запевнення – security assurances". Проте у даному терміні Цмоць не вбачає проблем.
Також дипломат зазначила, що такий підхід є спільним для країн-членів "Великої сімки", і ухвалення подібної безпекової угоди відповідатиме домовленостям лідерів двох країн
Вона нагадала, що премʼєр-міністр Джастін Трюдо запевняв Президента України Володимира Зеленського під час його візиту у вересні, що Канада зобовʼязується надавати багаторічну підтримку і хоче це унормувати та переконатися, що Україна відчуває передбачуваність підтримки.
"Ми хочемо підготувати таку угоду, яку зможемо швидко надати Україні, щоб ми могли оголосити, що є угода між двома країнами. Ми вже довели, що Канада підтримує Україну. Тож у цій угоді буде те, що Канада вже робить", – поінформувала дипломат.
Підписання безпекової угоди з Британією
Минулої п'ятниці, 12 січня, прем'єр-міністр Британії Ріші Сунак приїхав до Києва із робочим візитом та зустрівся із президентом Володимиром Зеленським. Лідери підписали історичну угоду між Великою Британією та Україною про співпрацю у сфері безпеки.
Ця угода діятиме протягом 10 років. Якщо Україна протягом цього періоду часу вступить до НАТО, то сторони ухвалять окреме рішення щодо майбутнього статусу гарантій.
Вона передбачає щорічне надання додаткової допомоги впродовж десяти років й автоматичне надання Україні зброї в разі будь-якої агресії.
Гарантії безпеки для України
Нагадаємо, ще на початку липня минулого року країни G7 затвердили декларацію, яка обіцяє надати Україні гарантії безпеки. До неї вже приєдналося понад 30 країн.
Також низка держав розпочала переговори з Україною про гарантії безпеки на двосторонній основі. Зокрема, переговори з Німеччиною стартували 17 листопада 2023-го.
Вчора, 14 січня, президент Зеленський заявив, що Україна наразі обговорює гарантії безпеки з Румунією. Для цього за взірець взяли угоду з Британією.
Додамо, кілька днів тому посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що Штати розпочали з Офісом президента України та урядом дискусії стосовно двосторонніх безпекових зобов'язань. Було проведено дві зустрічі, й очікуються нові.
Швейцарія виділяє майже 45 мільйонів швейцарських франків (майже 48 мільйонів євро) зимової допомоги Україні для… Читати більше
Європейська комісія оприлюднила рішення надати Україні макрофінансову допомогу у вигляді кредиту у 18,1 мільярда євро.… Читати більше
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна проти замороження конфлікту з російською федерацію. Києву необхідні гарантії… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський укотре підтвердив, що Україна після завершення контракту не буде продовжувати транзит… Читати більше
Мапу створили до зимових свят, щоб під час планування поїздок можна було перевірити, на скільки… Читати більше
російські загарбники 19 грудня відкрили вогонь по Куп’янському району Харківської області. Внаслідок ворожих ударів загинули… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.