Про це йдеться у заяві організації, пише Рубрика.
Асоціація зазначає, що вони ставлять під сумнів не особистість фотографки та її професійність, а загалом доречність такого призначення, оскільки журі конкурсу оцінюватимуть в тому числі й українських фотографів, тому асоціація наполягає на зміні його складу.
До складу європейської команди суддів, крім Марії Гельман, входять:
"УАПФ вважає участь Гельман не логічною, та такою, що може вплинути на об'єктивність у прийнятті рішень під час оцінювання робіт учасників. Крім того, з 2014 року триває неспровокована, загарбницька, жорстока та несправедлива війна Росії проти України і ми вважаємо, що участь представниці Російської Федерації Марії Гельман викликає масу етичних питань", – зазначили українські фотографи.
Як зазначають на сайті премії, Марія Гельман – російська квір-фотографка, візуальна оповідачка та продюсерка.
Була учасницею міжнародної фотоагенції VII Photo Agency.
У своїх роботах вона часто досліджує теми ідентичності, травми і вразливості та "прагне кинути виклик стереотипам та упередженням". Вона також фокусується на житті та ідеології альтернативних спільнот і різних соціальних груп, які стикаються з дискримінацією.
Серед міжнародних нагород Гельман: Leica Oskar Barnack Award, Pictures of the Year та Istanbul Photo Awards. Її роботи публікували у виданнях TIME, The Washington Post, Le Monde, Die Zeit, The New York Times.
Довідка про конкурс World Press Photo
Минулого року переможцем конкурсу став український фотограф Євген Малолєтка. Його відзначили за серію знімків The Siege of Mariupol ("Облога Маріуполя"). На них фотограф зафіксував наслідки російського авіаудару по маріупольському пологовому будинку 9 березня 2022 року, масові поховання, моменти влучань російських снарядів та їх жертв.
Також у тогорічному конкурсі одним з членів журі була Катерина Радченко, засновниця фестивалю Odesa photo days, фотографка та кураторка.
Фотоконкурс World Press Photo – безкоштовна і відкрита подія для всіх професійних фотографів, які працюють у сфері фотожурналістики або документальної фотографії. Переможців визначають щорічно спочатку на регіональному, а потім на глобальному рівні.
Імена 24 регіональних переможців оголосять 3 квітня.
З них вони оберуть чотирьох глобальних переможців:
Нагадаємо, що фотографи Костянтин і Влада Ліберови показали перші світлини визволеного з російського полону бійця полку "Азов" Дмитра Козацького позивний якого "Орест".
Також повідомлялось, що світлина українського фотографа Сергія Мірошника перемогла у 10-му міжнародному фотоконкурсі пам'яток природи "Вікі любить Землю".
Як ми писали, за версією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) фото з України отримало відзнаку фотографії року.
Окрім того, Україна вдруге в історії представила свій павільйон на 28-й конференції ООН зі зміни клімату (COP28). У павільйоні показано масштаб екологічних збитків від війни, у тому числі від підриву росіянами Каховської ГЕС. Серед світлин — і роботи фотокореспондента "Рубрики" Миколи Тимченка, який одразу тоді поїхав на Херсонщину документувати наслідки катастроф.
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.