Про це повідомляє Рубрика з посиланням на The Guardian.
У дослідженні, проведеному громадською організацією NatureScot, вчені склали карту популяцій птахів у Шотландії з 1990-х до 2022-го років. Вони виявили значні зміни в чисельності та видах пернатих, які, на їхню думку, можуть бути пов'язані з найпосушливішим літом у країні за останні 25 років.
Вважається, що наземні птахи, що розмножуються, є хорошим індикаторам загального біорізноманіття, оскільки вони швидко реагують на зміни в середовища існування.
Однак їхня загальна чисельність почала зменшуватися з 1990-х років.Приміром, чисельність тетеруків, боривітрів і жайворонків скоротилася більш ніж на 50% через такі фактори, як-от збільшення кількості опадів влітку, а також вирубку лісів і змін в землеустрої.
Загалом лише 4 з 66 видів, за якими велися спостереження, залишалися стабільними у популяції протягом 28-річного періоду.
Саймон Фостер, аналітик тенденцій і показників NatureScot, вважає, що клімат є "одним із ключових рушійних факторів змін для розмноження птахів у Шотландії".
"Це дослідження показує, як теперішня погода вплине на популяції птахів у наступні роки. Оскільки екстремальні погодні умови, такі як повені та спека, стають все більш поширеними, ми повинні переконатися, що для покращення середовища існування птахів у Шотландії використовуються новітні наукові досягнення", – додав Фостер.
Він наголосив, що в найближчі роки, щоб вирішити проблему, необхідно активізувати такі ініціативи, як-от:
Деякі види птахів, за словами дослідників, навпаки, збільшили свою популяцію через посушливу погоду. Наприклад чисельність великого строкатого дятла, зросла більш ніж на 500%, а снігурів та кропив'янки – на 50%.
Для деяких птахів Шотландія стає "кліматичним притулком", оскільки її температури наближені до тих, яким віддають перевагу види, що звикли до теплішого середовища.
Одним із таких видів птахів є вербова очеретянка, яка історично розмножувалася в Європі та мігрувала взимку до південної Африки, але з 1994 року збільшила свою популяцію в Шотландії більш ніж на 50%.
Деякі види, як-от щиглики та сороки, також вдвічі збільшили свою популяцію на сільськогосподарських угіддях Шотландії, ніж це було у 1994 році.
Як раніше повідомляла Рубрика, на Одещині рожеві фламінго витримали два буревії зі снігом та штормами.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.