Про це повідомили у Львівській міській раді, пише Рубрика.
У чому проблема?
30 тисяч львів'ян сьогодні на війні. Люди часто повертаються із пораненнями, травмами.
Ветерани потребують місця для живого спілкування, для поради юристів чи психологів, тому для цього потрібні відповідні локації.
Яке рішення?
У приміщенні Франківської районної адміністрації, що на вул. Генерала Чупринки, 85, відкрився перший у Львові такого формату офіс для ветеранів.
Тут надаватимуть:
Також поруч працюють ЦНАП та відділ соціального захисту, що значно спрощує оформлення багатьох послуг.
"З 2014 року ми маємо Центр надання послуг учасникам бойових дій, який зараз розширюється і трансформується в мережу ветеранських центрів. Вже запрацював перший такий центр для ветеранів та членів їх родин у Франківському районі. Згодом його аналоги мають відкрити у всіх районах міста", – говорить Андрій Садовий, міський голова Львова.
Як це працює?
Ветеранський заклад має спеціальне приміщення для:
Крім того, тут є окремо облаштована дитяча кімната, аби ветерани чи рідні військових мали змогу залишати дитину та могли замовити ті послуги, яких потребують.
Водночас ветерани й ветеранки зможуть не лише замовляти послуги, а й проводити тут час з побратимами – спілкуватися, обмінюватися досвідом, обговорювати наболіле. У просторі площею майже 450 квадратних метрів надаватимуть всі види послуг, які місто і держава пропонують нашим захисникам і захисницям.
"Сьогодні на прикладі Львова у нас починає втілюватись система, яку ми напрацьовували весь попередній рік. У цій системі є дуже багато ініціатив Львова, які ми беремо за основу для всієї країни і також дуже радіємо, що Львів дослухається до наших пропозицій та побажань. Тепер у вашому місті ветерани і ветеранки можуть ефективно, якісно і доступно отримати всі необхідні послуги.
Ключовим у цьому центрі є комплексний підхід. За один візит сюди людина може закрити безліч питань: адміністративні послуги (отримання різних виписок, довідок, закордонного паспорта тощо), ветеранські послуги, юридична консультація, правнича допомога, спілкування з практичним психологом та багато іншого. А ще дуже правильно, що ці послуги можуть отримувати і рідні військових, адже це про правильний комплексний підхід", – розповів Руслан Приходько, директор департаменту соціальної роботи Міністерства у справах ветеранів України.
Особливістю закладу є те, що всі працівники – із ветеранського середовища, аби забезпечити надання сервісу за принципом "рівний-рівному".
"Всі працівники цього центру мають в своїх сім'ях військових: дружини, сестри, брати. Для нас це було важливою вимогою, адже хочемо, щоб кожен працівник одразу розумів потребу відвідувачів і мав певний ціннісний зв'язок із ними", – додає Валентина Бартошик, директорка департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.
Ветеранський центр зможе щодня приймати близько 50 відвідувачів.
Він працюватиме з понеділка по п'ятницю, з 9:00 до 18:00 год.
Однією з перших відвідувачок центру стала Світлана Бойко, військовослужбовиця Національної гвардії України та дружина загиблого Героя.
Жінка каже, що вже багато років є на контакті із Центром надання послуг учасникам бойових дій, який неодноразово їй допомагав із різними послугами, тому переконана, що схожі центри будуть користуватися популярністю у Львові.
"Ветеранський центр потрібний для того, щоб людині було комфортно і легко вирішувати різні питання, з якими вони зіштовхуються: отримати якусь довідку, консультацію чи певний вид допомоги. Є дуже багато можливостей, але, окрім того, різних нюансів, з якими людям подекуди важко самим розібратись, а тут на місці є всі фахівці, і вони скеровують тебе у правильне русло", – зазначає військова.
Нагадаємо, рух Veteranka запустив новорічний проєкт для об'єднання українців з усіх куточків світу.
Також ми повідомляли, що в Work.ua розробили чекліст, що допоможе оцінити, наскільки компанія готова брати на роботу ветеранів.
Окрім того, на Рівненщині відбулась презентація мобільного додатку Trenvet UA, який допомагає отримати безкоштовну спортивну реабілітацію ветеранам та військовослужбовцям.
Також ми писали, що ветеран АТО Микола Стецьків, який мріяв про свою справу, після повернення з війни заснував полуничний бізнес Файна Berry.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.