fbpx
Сьогодні
16:33 13 Січ 2024

PepsiCo заборонила згадувати ЗСУ та війну в Україні у своїй рекламі

Світовий гігант з виробництва продуктів харчування та напоїв компанія PepsiCo заборонила згадувати війну в Україні у своїй рекламі.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на ініціативу B4Ukraine.

За даними ініціативи, PepsiCo забороняє згадки про війну навіть на ринку у самій Україні. Під час пошуку нового рекламного піар-агентства PepsiCo поставила умову: уникати в майбутніх рекламах і комунікаціях будь-яких згадок про війну, бойові дії, агресію, армію, особовий склад, ЗСУ, не говорити про підтримку України та ЗСУ.

«НІ: згадування війни, ворожнечі, агресії, військовослужбовців (з боку бренду), Збройних сил України. НІ: підтримка України та армії. НІ: негативна конотація, створення відчуття "небезпеки"», — зазначено в списку обмежень від PepsiCo.

Також у рекламі PepsiCo заборонені будь-які негативні посилання, що «створюють відчуття небезпеки». На думку аналітиків B4Ukraine, можливою причиною такої поведінки може бути те, що PepsiCo досі продовжує роботу в Росії.

PepsiCo працює в Росії з 1974 року, має 19 заводів і близько 20 тис. працівників. За показником чистого прибутку PepsiCo є четвертою за розміром компанією в галузі напоїв і харчових продуктів у РФ. Чистий прибуток PepsiCo в Росії минулого року зріс на 333%, до 525 млн доларів.

Зараз Pepsi Cola продається в РФ під брендом Evervess-Cola, хоча звичайну Pepsi, як і раніше, легко купити в російських супермаркетах завдяки так званому «паралельному імпорту».

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) внесло PepsiCo до переліку міжнародних спонсорів війни. Окрім того, що компанія працює в РФ, її продукцію було знайдено у харчових пайках російських солдатів.

В Україні PepsiCo володіє брендами Lay's, Mirinda, Pepsi, Sandora, 7up, «Чудо», «Слов'яночка», «Садочок», «Сандора» тощо.

Більше про компанію та її бізнес в рф

PepsiCo виробляє безалкогольні напої, соки, чипси, закуски, молочні продукти й інші харчові продукти під брендами Chester's, Chipsy, Lay's, Mirinda, Pasta Roni, Pepsi, Propel, Sandora, 7Up, Simba, Snack a Jacks, Sonric's, Tropicana тощо.

Чистий прибуток PepsiCo в росії зріс у 2023 році на 333% — до 525 мільйонів доларів. Компанія сплатила приблизно 115 мільйонів доларів податків у кремль. Через це Національне агентство з питань запобігання корупції внесло PepsiCo до списку міжнародних спонсорів війни. За даними НАЗК, у компанії є в росії 19 заводів, десятки тисяч працівників і 600 відкритих вакансій.

У березні 2022 року компанія оголосила про припинення рекламних заходів і виробництва деяких напоїв у росії, але дозволила продавати інші продукти, такі як дитяче харчування, щоб, як висловилася PepsiCo, «залишатися вірною гуманітарному аспекту свого бізнесу».

Проте фактично компанія продовжує виробництво чипсів, закусок і безалкогольних напоїв. За даними Bloomberg, прибуток PepsiCo зріс на 16% в росії, і компанія повідомила, що продажі в рф становлять 5% їхнього чистого доходу за 2022 рік, порівняно з 4% попереднього року.

Нині Pepsi Cola в росії переважно продається під брендом Evervess-Cola, хоча й Pepsi Cola все ще легко доступна в російських супермаркетах через так званий паралельний імпорт, коли товари імпортуються без дозволу виробника.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: