Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України, пише Рубрика.
У чому проблема?
Як нагадали у міністерстві, випуск сувенірних купюр започаткував у 2015 році французький бізнесмен Ричард Файл.
Ідею випуску банкноти "нуль євро" підтримав Нацбанк Франції за згодою Європейського центрального банку.
Основна філософія проєкту:
Купюри мають вигляд реального євро та виготовлені за тією ж технологією, що використовується у справжніх євробанкнот (містить водяний знак, мікродрук, контрпринт, голограму, елементи захисту від ультрафіолету, має сенсорну зону для людей з вадами зору та інші елементи паперових євро).
Сувенірні купюри викликали справжній ажіотаж у колекціонерів, а їхня ціна іноді зростала від €1,5 до €900. 2019 року лише за півріччя у світі з'явилося майже 400 видів таких сувенірних бонів.
Враховуючи, що випуск купюр здійснюється обмеженим, пронумерованим і точно каталогізованим накладом, фахівці передбачають постійне зростання їхньої ціни через певний час після завершення розпродажу.
Яке рішення?
Отже нині, коли Україна прагне до об'єднання з Європою і популяризує в світі свою багатовікову історію і культуру, у Франції було виготовлено таку лімітовану колекцію євробанкнот номіналом 0 із зображенням Золотих воріт, які входять до списку Світової спадщини ЮНЕСКО і є однієї з найвеличніших пам'яток українського народу.
Як це працює?
"Сувенірні банкноти мають фіолетовий відтінок, вони схожі на купюри номіналом 500 євро, а їхній розмір як у 20 євро", – ідеться у повідомленні.
Ініціатором українського випуску Euro Souvenir 0 є компанія Nunofia s.r.o., яка є ексклюзивним власником ліцензії та видавцем.
У ХІІІ столітті саме ці мури були одним із бастіонів, що стали на шляху Монголо-Татарської навали, тим самим уберігши від неї країни Європи.
Примітно, що ця євробанкнота вийшла невдовзі після того, як з'явилася купюра на тему досягнення миру в Україні.
Старт продажів заплановано з 13 січня 2024 року.
Колекційні банкноти номіналом 0 євро можна придбати:
Вартість сувенірної купюри поки невідома.
Нагадаємо, 21 грудня голова Національного банку України Андрій Пишний разом з заступником голови Місії США в Україні Робертом Нідемом презентували набір пам'ятних монет "Щедрик — колядка дзвонів".
Також повідомлялось, що Національний банк України з 24 листопада вводить в обіг нову пам'ятну монету "Рік Дракона" номіналом 5 грн та тиражем у 80 тисяч штук.
Окрім того, Національний банк України ввів в обіг до 32-ої річниці Незалежності України нові пам'ятні монети "Сміливість бути. UA", які присвячені мужності української нації.
Наразі загрози вторгнення регулярних військ Білорусі зі своєї території в Україну немає. ЗСУ контролюють ситуацію… Читати більше
В окупованому Криму через розлив мазуту з затонулих російських танкерів постраждали вже понад 400 птахів. Їх доставили… Читати більше
Шабля гетьмана Івана Мазепи, що здійнялася над головою боксера Олександра Усика після здобуття перемоги над… Читати більше
Кабінет Міністрів України вніс до реєстру новий індустріальний парк «МИРОНІВКА» на території міста Миронівка Обухівського… Читати більше
Адміністрація Байдена планує оголосити про виділення останнього масштабного пакета військової допомоги Україні під час візиту… Читати більше
2025 рік має бути саме таким результативним у перемовинах щодо вступу України в ЄС, як… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.