Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України, пише Рубрика.
У чому проблема?
Як нагадали у міністерстві, випуск сувенірних купюр започаткував у 2015 році французький бізнесмен Ричард Файл.
Ідею випуску банкноти "нуль євро" підтримав Нацбанк Франції за згодою Європейського центрального банку.
Основна філософія проєкту:
Купюри мають вигляд реального євро та виготовлені за тією ж технологією, що використовується у справжніх євробанкнот (містить водяний знак, мікродрук, контрпринт, голограму, елементи захисту від ультрафіолету, має сенсорну зону для людей з вадами зору та інші елементи паперових євро).
Сувенірні купюри викликали справжній ажіотаж у колекціонерів, а їхня ціна іноді зростала від €1,5 до €900. 2019 року лише за півріччя у світі з'явилося майже 400 видів таких сувенірних бонів.
Враховуючи, що випуск купюр здійснюється обмеженим, пронумерованим і точно каталогізованим накладом, фахівці передбачають постійне зростання їхньої ціни через певний час після завершення розпродажу.
Яке рішення?
Отже нині, коли Україна прагне до об'єднання з Європою і популяризує в світі свою багатовікову історію і культуру, у Франції було виготовлено таку лімітовану колекцію євробанкнот номіналом 0 із зображенням Золотих воріт, які входять до списку Світової спадщини ЮНЕСКО і є однієї з найвеличніших пам'яток українського народу.
Як це працює?
"Сувенірні банкноти мають фіолетовий відтінок, вони схожі на купюри номіналом 500 євро, а їхній розмір як у 20 євро", – ідеться у повідомленні.
Ініціатором українського випуску Euro Souvenir 0 є компанія Nunofia s.r.o., яка є ексклюзивним власником ліцензії та видавцем.
У ХІІІ столітті саме ці мури були одним із бастіонів, що стали на шляху Монголо-Татарської навали, тим самим уберігши від неї країни Європи.
Примітно, що ця євробанкнота вийшла невдовзі після того, як з'явилася купюра на тему досягнення миру в Україні.
Старт продажів заплановано з 13 січня 2024 року.
Колекційні банкноти номіналом 0 євро можна придбати:
Вартість сувенірної купюри поки невідома.
Нагадаємо, 21 грудня голова Національного банку України Андрій Пишний разом з заступником голови Місії США в Україні Робертом Нідемом презентували набір пам'ятних монет "Щедрик — колядка дзвонів".
Також повідомлялось, що Національний банк України з 24 листопада вводить в обіг нову пам'ятну монету "Рік Дракона" номіналом 5 грн та тиражем у 80 тисяч штук.
Окрім того, Національний банк України ввів в обіг до 32-ої річниці Незалежності України нові пам'ятні монети "Сміливість бути. UA", які присвячені мужності української нації.
У Львові запрацював центр рекрутингу 38 окремої бригади морської піхоти 30 корпусу морської піхоти Військово-морських… Читати більше
Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше
У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше
Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.