Першу підземну школу у Харкові планують відкрити вже навесні: як працює це рішення
На сьогодні у Харкові триває будівництво першої в Україні підземної школи, відкриття якої запланували на весну. Ще один такий навчальний заклад місцева влада прагне відкрити в одному з центральних районів міста.
У чому проблема?
Російські війська майже щоденно обстрілюють Харківську область. Найбільше під удар ворога потрапляють прикордонні населені пункти або ті, які знаходяться поблизу лінії фронту. Від російських атак потерпає і сам обласний центр.
Окупанти цілять по цивільних будинках, школах, лікарнях, торгових центрах.
Так, у ніч на 10 січня російсько-окупаційні війська обстріляли обласний центр: зокрема, вгатили по дитячому табору на околиці міста.
Окрім того, 2 січня також під масованим ракетним ударом знову опинився Харків. Там від обстрілу загинула 91-річна жінка, відомо про понад 50 постраждалих.
Для того, що діти мали змогу навчатися на початку вересня у місті Харків презентували облаштовані класи для навчання школярів у метрополітені.
Проте якби там все не обладнали, це не є місце, яке максимальне комфортне для навчання дітей.
Яке рішення?
Тому паралельно з розвитком метрошколи у місті розпочато будівництво першої підземної школи.
На сьогодні у Харкові будівництво першої в Україні підземної школи вже триває, її відкриття запланували на весну цього року.
Протирадіаційне укриття з тренажерами та душовими відкрили на Буковині: у чому рішення
Як це працює?
Він зауважив, що будівництво першої "підземної школи" в Індустріальному районі Харкова йде чітко за графіком попри ворожі обстріли міста, морози і негоду.
Як повідомив очільник Харкова, на сьогодні вже змонтовані всі бетонні конструкції.
На це момент робота закцентована на:
- гідро- та теплоізоляції,
- проведенні систем каналізації,
- водогону,
- встановленні вентиляції.
"Підрядники обіцяють тримати заданий темп, щоб вже з березня місяця ми змогли навчати тут наших дітей і почати зведення наступної такої школи в одному з центральних районів міста", — підкреслив Терехов.
Нагадаємо, що у місті Узин Білоцерківського району Київської області розпочали зводити протирадіаційні укриття для двох навчальних закладів.
Окрім того, у Коротичах Харківської області зводять підземну школу з укриттям, яке має витримувати пряме влучання із зенітно-ракетного комплексу С–300.