Херсонський художній музей ідентифікував 80 робіт, викрадених російськими загарбниками

Херсонський художній музей ідентифікував 80-ту роботу, яка була викрадена росіянами.

Про це музей повідомив у Фейсбуці, пише Рубрика.

"Фрагмент картини, який потрапив у об'єктив при зйомках двох пропагандистських сюжетів у Центральному музеї Тавриди у серпні та вересні 2023 року, дозволив нам ідентифікувати 80-ту роботу, яка була викрадена окупантами з колекції Херсонського художнього музею разом з більш ніж 10 тисячами інших творів мистецтва і зараз незаконно перебуває у Криму", – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, це робота Марії Шнайдер-Сенюк (1936 р.н.) "Косарі".

Волинянка за народженням та херсонка за долею, Марія Шнайдер-Сенюк – знана майстрина гобелену та родоначальниця цілої художньої династії.

Вона плекає українську народну традицію в усіх проявах своєї творчості, оспівує образ рідної землі у гобеленах, живописі та графіці.

Усі її роботи присвячені саме Україні.

Підкреслюється, що поруч з полотном знаної майстрині на стоп-кадрах відео можна побачити інші твори, ідентифіковані раніше.

У музеї розповіли, що фахівці крок за кроком визначають дедалі більше робіт, незаконне перебування яких у Центральному музеї Тавриди не викликає сумнівів.

Зазначається, що працівники Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка взялися ідентифікувати викрадені твори мистецтва, які "випливли" у Криму.

Ірландський музей сучасного мистецтва в Дубліні також представив на своїй платформі проєкт про роботи, викрадені російськими загарбниками з Херсонського художнього музею ім. Олексія Шовкуненка.

"З початком повномасштабного вторгнення російські окупанти не лише вбивали українців та руйнували їхні домівки, а й мали на меті знищити українську культурну спадщину. Численні музеї та галереї стали об'єктами нападів, знищення та пограбування. Серед цих установ Херсонський художній музей…" – підкреслили ірландські музейники.

Проєкт "Втрачена українська спадщина" презентує 32 роботи, викрадені окупантами з колекції Херсонського художнього музею. Реальні мистецькі втрати музею складають більше як 11 тисяч творів.

Свіжі дописи

  • Новини

У Житомирі 1000 місцевих жителів утворили ланцюг єдності

У день 1000-ї доби від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну у Житомирі відбувся… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

Парламент Німеччини знову розгляне пропозицію щодо передачі Україні Taurus

Парламент Німеччини вкотре розгляне пропозицію щодо початку постачання далекобійних ракет Taurus Україні. Відповідну ініціативу винесе… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

Шмигаль запросив Данію долучитися до коаліції цивільного захисту

У Києві, 19 листопада, відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Прем’єр-міністра Данії Метте Фредеріксен.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

Як правильно підібрати дитячий велосипед

Перший повноцінний велосипед купують з 4-6 років. Для наймолодших (від 1,5 до 3 років) гарним… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

10 секретов молодости: как коллаген помогает сохранить свежесть кожи

Белок коллаген — главный структурный элемент человеческого организма. Из коллагеновых волокон состоят кожные покровы, волосы,… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Новини

В Україні запустили мобільний застосунок для пошукачів роботи

Новий цифровий застосунок для пошукачів роботи запустила Державна служба зайнятості. Підтримали розробку Польща, Німеччина та… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.