Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт КПІ.
У чому проблема?
Щороку близько 200 тисяч пацієнтів потребують якісної медичної реабілітаційної допомоги, тому в Україні розбудовуватимуть систему реабілітації на базі медичних закладів.
Аби гарантувати доступність послуг з ефективного відновлення для кожної людини, МОЗ розбудовує систему реабілітації на базі 228 кластерних та надкластерних лікарень. Потреба – щонайменше 7 800 реабілітаційних ліжок, повідомили у відомстві.
Однак, поки все тільки в перспективі, а відновлюватися потрібно все зараз, враховуючи реалії, в яких живуть українці. Адже через війну потреба в реабілітації зросла в рази.
До того ж не кожен, хто повинен пройти відновлення, має можливість відвідувати відповідні медичні заклади, які ще тільки розбудовуються.
Яке рішення?
Аспірант КПІ ім. Ігоря Сікорського Олександр Кривякін розробив систему дистанційної реабілітації "Основа".
За функціоналом "Основа" — це компактний реабілітаційний центр, якому нема аналогів в Україні та врази дешевший за подібні закордонні системи.
"Коштує дешевше нового айфону", — каже розробник.
Як це працює?
Як повідомляють, за допомогою smart-watch та відеозв'язку реабілітолог дистанційно контролює дихання, пульс, тиск та корегує програму тренувань в реальному часі.
"За допомогою системи можна зробити комплексно-фізичну реабілітацію пацієнта вдома та навіть на необмеженій відстані контролювати реабілітаційний процес", — розповідає Кривякін.
Апарат дає змогу комплексно розвивати мʼязову моторику в:
Може одночасно контролювати 6–8 пацієнтів.
Окрім того, як розповідає винахідник, можна використовувати велотренажер, виставляючи його на необхідну висоту для роботи верхніх та ніжних кінцівок. Блочні ваги можна використовувати як навантаження на роботу з великою скелетною мускулатурою, а також для компенсації ваги.
Система підходить:
"Навіть у фельдшерських пунктах можна поставити 2–3 тренажери. Один реабілітолог може працювати з невеликими групами, тобто може контролювати 6–8 пацієнтів", — пояснив Кривякін.
Аспірант вишу із командою працює над створенням власного реабілітаційного центру, де вдосконалюватимуть систему "Основа" та відновлюватимуть здоров'я українців.
Нагадаємо, студенти Київської політехніки у лабораторії механіко-механічного інституту створюють вітчизняний колінний протез.
Окрім того, аспірантка механіко-машинобудівного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського, Світлана Бурбурська, розробила імплант, який росте разом із кістками.
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.