Фото: Reuters
Про це пише Рубрика, посилаючись на Telegram народного депутата Ярослава Железняка.
Як зауважив нардеп, урядовий проєкт №10337 підтримали 309 народних депутатів.
Законопроєкт визначає:
Варто уточнити, що до реєстру особою, яка має намір зареєструватися як суб'єкт лобістської діяльності та/або суб'єкт адвокації, вноситься чіткий перелік інформації.
До Реєстру вносяться відомості про:
Визначено, що відомості, які вносяться до нього, є публічними.
Доопрацьований законопроєкт враховує пропозиції надані коаліцією громадських організацій, зокрема, у частині про адвокацію. Адвокація не є лобізмом, і це зафіксовано в проєкті закону.
Що таке лобіювання
Лобіювання – це процес впливу на прийняття рішень урядовими чиновниками, законодавцями чи іншими представниками влади з метою підтримки конкретних інтересів чи поглядів. Це може охоплювати різноманітні дії, спрямовані на формування чи зміну законодавства, політики чи регулювань.
Лобіювання може бути представлене як представниками підприємств, галузей, громадських організацій, профспілок, адвокатських фірм та інших груп, які мають певні інтереси.
Цей процес може містити зустрічі з законодавцями, написання законопроєктів, звернення до громадськості чи медіа, фінансову підтримку кампаній політиків тощо.
У низці країн лобіювання регулюється законодавством, щоб уникнути корупції та забезпечити прозорість у впливі груп інтересів на прийняття рішень. Однак ефективність цих правил і рівень впливу лобістів може різнитися в залежності від країни та конкретних умов.
Саміт лідерів ЄС
14 грудня у Брюсселі стартував саміт лідерів країн ЄС.
На ньому обговорюватимуть декілька питань, які стосуються України. Зокрема:
У цей день лідери країн Євросоюзу ухвалили рішення про початок процесу перемовин щодо вступу України та Молдови до ЄС.
Як писала Рубрика, 8 листопада Європейська комісія офіційно рекомендувала державам ЄС почати переговори щодо вступу до Євросоюзу України.
Тоді ж ЄК представила звіт щодо прогресу України у 2023 році з подальшими рекомендаціями. Серед них — необхідність виконати всі рекомендації Венеційської комісії стосовно нацменшин, а саме внести деякі зміни до законодавства про державну мову, ЗМІ та освіту.
В Офісі Президента зазначили, що Україна виконала понад 90% рекомендацій Європейської комісії.
Китайська Народна Республіка відкриє свій ринок для українських виробників гороху й водних продуктів дикого вилову.… Читати більше
У нідерландській Гаазі відбулося офіційне відкриття оновленої ДНК-лабораторії Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти. Після… Читати більше
Цифровізація не лише підвищує ефективність бізнесу, а й допомагає берегти ресурси, які знищені через війну.… Читати більше
Гурт Ziferblat, який представлятиме Україну на "Євробаченні-2025" у Базелі, оприлюднив конкурсну версію пісні. Про це… Читати більше
Двоюрідний брат віцепрезидента США Джей Ді Венса — Нейт Венс — добровольцем долучився до українського… Читати більше
Співробітники контррозвідки СБУ затримали агентку рф у Харкові, яка за завданням російських спецслужб отруїла військовослужбовця… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.