Звільнені нещодавно з полону захисники проходять початкову реабілітацію: як працює це рішення

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими пояснили, як проходить початкова реабілітація щойно звільнених з полону українських захисників та захисниць.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Коордштаб у Телеграмі.

У чому проблема?

Нагадаємо, що росія гальмує процес обмінута не поспішає повертати полонених. Проте, за словами розвідника, так звані вибори у рф тиснуть на цей процес обміну.

Тому обмін, який відбувся 3 січня, став не тільки першим за останні півроку, але й найбільшим за кількістю повернутих захисників.

Загалом з російського полону за час повномасштабної війни звільнено 2828 українців, цей процес триватиме і надалі. Наші захисники повертаються додому з полону виснаженими та в більшості випадків з наявними хронічними хворобами.

"Ми знаємо від тих, хто повернувся, що російський полон передбачає тортури голодом, утримання полонених в антисанітарних умовах, неможливість місяцями виходити на вулицю, ненадання їм ліків чи медичної допомоги, регулярні побиття, тортури електричним струмом і приховування їх місцезнаходження", зазначали в "Асоціації родин захисників Азовсталі".

Яке рішення?

Як розповіли у штабі, сам обмін є досить нетривалою в часі подією, пов'язаною з воєнними ризиками, бо може відбуватися у небезпечній зоні.

Фото: Телеграм/ Андрй Єрмак

"Завдання на цьому етапі – переконатися, чи всі узгоджені на обмін люди справді прибули. Якщо є відомості, що стан здоров'я когось з обмінюваних не дозволяє пересуватися, для них заздалегідь готують автомобілі швидкої допомоги", наголосили у повідомленні.

Після обміну розпочинається початкова реабілітація звільнених з полону українських захисників та захисниць.

Як це працює?

Спочатку в безпечній локації звільненим роздають наплічники з набором речей першої необхідності:

  • засоби гігієни,
  • білизну,
  • одяг по сезону,
  • взуття,
  • мобільний телефон зі стартовим пакетом для зв'язку з рідними.

Окрім того, дають змогу помитися та годують дієтичною їжею.

Потім звільнені з полону проходять первинний огляд лікарів. Оборонців інструктують щодо особливостей їхнього стану, зокрема режиму харчування.

Фото: Телеграм/ Андрій Єрмак

"У перші тижні після звільнення слід дотримуватися дієти. Ускладнення після рясного харчування можуть бути дуже серйозними", – зауважили у Коордштабі.

Після огляду лікарів звільнених направляють до лікувально-профілактичних закладів. Там з ними уже більш детально працюють кваліфіковані лікарі та психологи, які мають досвід роботи з людьми, що пережили полон:

  • супроводжують звільнених військовослужбовців та цивільних громадян на перших етапах повернення до нормального життя після травматичного досвіду,
  • допомагають відновити навички та соціальні зв'язки, контроль над власним життям.

Представники Координаційного штабу також спілкуються з усіма звільненими, аби дізнатися більше про їхніх побратимів та посестер, які могли залишитися у полоні.

"Упродовж мінімум трьох тижнів триває процес початкового відновлення. Він включає медичні процедури, роботу із психологами, відновлення втрачених документів та банківських карток.

Також у цей час звільнені отримують одноразову допомогу та доступ до коштів, які вони отримували як грошове забезпечення весь час перебування у ворожій неволі", – зазначили у Коордштабі.

Звільнені з полону за цей час:

  • реінтегруються в суспільство,
  • продовжують реабілітацію за місцями проживання,
  • отримують відпустку,
  • проходять військово-лікарську комісію.

У Координаційному штабі запевнили, що працюють над подовженням реабілітаційного періоду.

Нагадаємо, що серед російських полонених є ті, у поверненні яких зацікавлене керівництво рф, тому Україна готова до будь-яких креативних рішень для повернення своїх військових.

Свіжі дописи

  • Новини

У Львові відкрили перший в Україні центр рекрутингу 38-ї окремої бригади морської піхоти

У Львові запрацював центр рекрутингу 38 окремої бригади морської піхоти 30 корпусу морської піхоти Військово-морських… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

У найближчі два роки в Україні буде впроваджено “Систему управління багатоквартирними будинками”: рішення Уряду

Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Ізраїль погодився на припинення вогню з “Хезболлою” у Лівані

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Україна не заперечує щодо проведення ексгумацій жертв Волинської трагедії: Сікорський після зустрічі з Сибігою

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

У Великій Британії помер найстаріший чоловік у світі – 112-річний Джон Альфред Тіннісвуд

У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024
  • Новини

Канцлер Австрії запропонував Трампу свою країну як майданчик для мирних переговорів між Україною та рф

Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше

Tuesday November 26th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.