Про це пише Рубрика, посилаючись на Коордштаб у Телеграмі.
У чому проблема?
Нагадаємо, що росія гальмує процес обмінута не поспішає повертати полонених. Проте, за словами розвідника, так звані вибори у рф тиснуть на цей процес обміну.
Загалом з російського полону за час повномасштабної війни звільнено 2828 українців, цей процес триватиме і надалі. Наші захисники повертаються додому з полону виснаженими та в більшості випадків з наявними хронічними хворобами.
"Ми знаємо від тих, хто повернувся, що російський полон передбачає тортури голодом, утримання полонених в антисанітарних умовах, неможливість місяцями виходити на вулицю, ненадання їм ліків чи медичної допомоги, регулярні побиття, тортури електричним струмом і приховування їх місцезнаходження", зазначали в "Асоціації родин захисників Азовсталі".
Яке рішення?
Як розповіли у штабі, сам обмін є досить нетривалою в часі подією, пов'язаною з воєнними ризиками, бо може відбуватися у небезпечній зоні.
"Завдання на цьому етапі – переконатися, чи всі узгоджені на обмін люди справді прибули. Якщо є відомості, що стан здоров'я когось з обмінюваних не дозволяє пересуватися, для них заздалегідь готують автомобілі швидкої допомоги", наголосили у повідомленні.
Після обміну розпочинається початкова реабілітація звільнених з полону українських захисників та захисниць.
Як це працює?
Спочатку в безпечній локації звільненим роздають наплічники з набором речей першої необхідності:
Окрім того, дають змогу помитися та годують дієтичною їжею.
Потім звільнені з полону проходять первинний огляд лікарів. Оборонців інструктують щодо особливостей їхнього стану, зокрема режиму харчування.
"У перші тижні після звільнення слід дотримуватися дієти. Ускладнення після рясного харчування можуть бути дуже серйозними", – зауважили у Коордштабі.
Після огляду лікарів звільнених направляють до лікувально-профілактичних закладів. Там з ними уже більш детально працюють кваліфіковані лікарі та психологи, які мають досвід роботи з людьми, що пережили полон:
Представники Координаційного штабу також спілкуються з усіма звільненими, аби дізнатися більше про їхніх побратимів та посестер, які могли залишитися у полоні.
"Упродовж мінімум трьох тижнів триває процес початкового відновлення. Він включає медичні процедури, роботу із психологами, відновлення втрачених документів та банківських карток.
Також у цей час звільнені отримують одноразову допомогу та доступ до коштів, які вони отримували як грошове забезпечення весь час перебування у ворожій неволі", – зазначили у Коордштабі.
Звільнені з полону за цей час:
У Координаційному штабі запевнили, що працюють над подовженням реабілітаційного періоду.
Нагадаємо, що серед російських полонених є ті, у поверненні яких зацікавлене керівництво рф, тому Україна готова до будь-яких креативних рішень для повернення своїх військових.
Уряд ухвалив зміни до постанови № 1340 — це допоможе розгорнути пілотний проєкт із впровадження… Читати більше
Термін «антиоксидант» є частовживаним, проте його суть зрозуміла небагатьом. У цьому матеріалі розповімо, що це… Читати більше
Війська рф атакували Харків балістичною ракетою. Зафіксовано приліт у житловий приватний будинок, пошкоджені багатоповерхівки. Про… Читати більше
Уряд ухвалив постанову «Про реалізацію експериментального проєкту щодо посилення безпеки освітнього середовища в закладах загальної… Читати більше
ІР офіс України запустив інформаційну кампанію ANTI-PIRACY: BOOKS. Проєкт покликаний підвищити рівень культури інтелектуальної власності… Читати більше
Російські окупанти зменшили кількість штурмів на сході України, проте вони активно накопичують нові сили, техніку та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.