Україна запускає проєкт для родичів російських військових “Хочу найти”: навіщо це рішення

10 січня в Україні відбувся запуск державного проєкту Єдиний центр пошуку російських військовослужбовців "Хочу найти", скориставшись яким, громадяни рф зможуть дізнатися про своїх близьких, які зникли безвісти, загинули, або потрапили в полон в Україні.

Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна, пише Рубрика.

У чому проблема?

Варто зазначити, в кінці листопада повідомили, що із серпня 2023 року російська федерація призупинила обміни військовополоненими, намагаючись таким чином вплинути на українське суспільство та створити враження, ніби влада в Україні не працює над цим питанням.

За словами представника ГУР Андрія Юсова, в ході повномасштабного вторгнення можна констатувати, що росія:

  • не комунікує з членами родин військовослужбовців окупантів,
  • не інформує про їхню долю, що стосується зниклих, полонених і загиблих.

"Була ситуація, коли масово звертаються в "Хочу жить" родичі. Україна передавала тіла РФ, але родичі жодної інформації не отримали", – зазначив офіцер.

Яке рішення?

На заході з відкриття Юсов виступив із заявою.

"Використовуються різні інструменти, з вересня працює "Хочу жить". Мета – допомоги росіянам, які опинилися в лавах армії держави-агресора, ті, які не хочуть свої руки мастити в крові, бути під захистом України", – нагадав він.

Своєю чергою проєкт "Хочу найти" працюватиме з громадянами країни-агресора. У першу чергу з родинами і близькими військовослужбовців рф, які зникли безвісти, загинули, або попали в полон в Україні.

Як це працює?

Звертаючись у проєкт, вони зможуть отримати інформацію чи перебуває конкретний військовий армії рф в Україні в статусі військовополоненого або ж загиблого, чиї тіло чи рештки були знайдені та ідентифіковані.

Представник ГУР зазначив, що є потреба масштабувати цю справу, що стосується активізації суспільства в самій рф.

"Якщо Росія не виконує функції щодо своїх громадян, Україна готова надавати інформації стосовно військових РФ. Ми ініціюємо проект "Хочу найти", куди можуть звертатись росіяни за інформацією, яку від них приховує держава-агресор", – додав Юсов.

Як зазначили, в "Хочу найти" можна звернутися через чат-бот в Telegram.

Спікер державного проєкту "Хочу жить" Віталій Матвієнко на заході повідомив, що на сьогодні отримано 30 тисяч звернень до проєкту "Хочу жить".

Як зауважив він, було понад 300 успішних операцій добровільної здачі в полон, а ще понад 100 гарячих операцій на стадії завершення.

"До нас звертаються родичі росіян за інформацією пошуку, дізнатись чи живі вони. Росія не надає інформацію своїм громадянам, що з їхніми військовими. До нас щодня звертаються сотнями. Було прийнято рішення відкрити "Хочу найти", – розповів Матвієнко.

Окрім бота, росіяни зможуть зайти на сайт проєкту за допомогою vpn. З моменту запуску очікують кілька тисяч звернень від росіян.

Співзасновниця громадського руху з пошуку та повернення додому військових армії РФ "Наш Выход" Ірина Криніна зауважила, що наразі існують дві проблеми:

  • одна пов'язана з українською стороною, оскільки родичі не можуть отримати інформації щодо військових,
  • росія не йде на контакт.

"Аналогічна ситуація в самій Росії, вона не дає інформації для росіян, ні звісно зниклим, ні по іншим. Ми збиратимемо запити, якщо буде відповідь, що родич у полоні, ми можемо організувати відеодзвінок, щоб підтвердити і дати можливість росіянці, щоб вона йшла і вимагала у держави інформацію, говорила "От мій Вася в полоні"", – сказала Криніна.

Нагадаємо, що ГУР відкрило гарячу лінію "Хочу жить" у вересні 2022 року – лише за 3 дні до часткової мобілізації, оголошеної російським диктатором путіним. Під час неї на гарячу лінію почали масово звертатися охочі здатися в полон.

Веб-сайт проєкту вже відвідали понад 48 мільйонів разів, у тому числі 46 мільйонів разів з території країни-агресора. Сайт був заблокований у рф через кілька днів після його запуску, але залишається доступним через vpn-сервіси.

Нагадаємо, що влада російської федерації незаконно депортує цивільних українців до росії та тримає їх у виправних колоніях та слідчих ізоляторах, при цьому не пред'являє звинувачень, не проводить розслідування, не надає доступу до адвокатів та призначених дат звільнення.

Свіжі дописи

  • Новини

Bloomberg: Сполучені Штати планують відправити Україні ще одну батарею Patriot

Сполучені Штати Америки розглядають можливість відправити до України ще одну батарею Patriot. Про це пише… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

ЗМІ: Через ситуацію на фронті Зеленський скасував візит до Іспанії та Португалії

Через складну ситуацію на фронті президент України Володимир Зеленський скасував свій візит до Іспанії, який… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Українські військові на Харківщині відійшли на окремих ділянках в районах Лук’янців та Вовчанська, – Генштаб

Українським захисникам та захисницям на Харківському напрямку в районах Лук'янців та Вовчанська довелося відійти з… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Уже зранку по всій Україні ввели графіки аварійних відключень електроенергії для населення: деталі

15 травня у всіх українських областях вводяться аварійні відключення для промислових та побутових споживачів електроенергії… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Ситуація складна та викликає занепокоєння: Міноборони США прокоментувало ситуацію на фронті в Україні

Російсько-окупаційна армія на сьогодні намагається просунутись вперед на території України, ситуація на полі бою складна… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Російська армія минулої доби ще втратила понад 1500 своїх солдатів, 14 танків та 48 ББМ

Минулої доби, 14 травня, Сили оборони ліквідували ще понад 1500 загарбників, таким чином загальні втрати… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.